Hlavní navigace

Již zítra se klienti ČSOB setkají se službou videobankéře

Ojedinělou technologickou novinku připravila pro své klienty největší tuzemská banka, ČSOB. Od zítřka (1. srpna 2006) spouští pilotní projekt videobankéře. Poradce call centra, specialista na hypotéky, zastoupí pobočkového specialistu prostřednictvím živého videopřenosu. Pilotní provoz bude ověřován na třech pobočkách, v Nymburce, Plzni a Brně. ČSOB chce v prvních třech měsících ověřit, jak veřejnost tuto novou formu komunikace přijme a poté rozhodne, jak dál.

Sdílet

Videobankéř je na českém, ale i evropském trhu zatím unikátní projekt, který staví na rostoucí oblibě internetových chatů s webovou kamerou. „Zavedení videobankéře doplňuje rozmístění specializovaných poradců v naší pobočkové síti. Nová služba prohlubuje charakter ČSOB jako poradenské banky specializované na osobní a rodinné finance. Teď chceme učinit poradenství dostupným bez ohledu na velikost pobočky,“ představuje novinku Jan Lamser, člen představenstva ČSOB zodpovědný za projekty přímého bankovnictví.

Technologii pro oboustranné video spojení call centra banky a jejích poboček dodala firma Cisco System ČR. Její generální ředitel, Miloslav Rut podíl své firmy komentoval slovy:„Jsme velmi poctěni, že byla využita právě naše technologie. Tuto službu považuji za potvrzení našich vizí o fungování moderních bankovních poboček.“

Banka o další významný krok přibližuje svým klientům vysoce kvalifikované poradenství pro řízení jejich osobních či rodinných financí. Pilotní projekt zatím poběží na třech pobočkách: v Nymburce – na náměstí Přemyslovců, v Plzni – ve Slovanské aleji a v Brně – v Joštově ulici. Budoucnost videobankéřů je ale podle banky v nejbližších měsících spíše na malých pobočkách. „Dokážu si představit, že záhy instalaci videokonferenční technologie nabídneme tam, kam naše klienty vede jejich životní styl nejčastěji. Anebo třeba také do nemocnic, do ústavů dlouhodobě nemocných a po napojení na web také handicapovaným občanům. Chceme, aby lidé měli možnost věnovat se svým finančním záležitostem, odkud sami potřebují,“ doplňuje Lamser.

V pilotním provozu chce ČSOB videobankéře používat hlavně při vyřizování hypoték. Lidé s videobankéřem v podstatě domluví všechny podrobnosti a pokud se na základě získaných informací rozhodnou pro hypotéku ČSOB, odnesou si na závěr videokonference závaznou nabídku banky. ČSOB drží pro klienta podmínky takové nabídky po 30 dní, i kdyby měly mezitím tržní sazby vzrůst.

ČSOB ve snaze být klientům stále blíž přichází s inovacemi v oblasti technologií, jakými jsou cashback, e-Billing (elektronická fakturace v prostředí vašeho elektronického bankovnictví) nebo elektronické mýtné. Přímý kontakt s klientem však zůstane i nadále pro ČSOB nejdůležitější cestou poradenství.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).