Hlavní navigace

Jiří Schneller generálním ředitelem Aviva životní pojišťovny

[Tisková zpráva] Životní pojišťovnu Aviva v České republice povede od 1. července Jiří Schneller, který přichází z ACE European Group.

Sdílet

Na novém působišti se chystá využít  desetiletou praxi v oblasti pojišťovnictví i  bohaté zkušenosti v mezinárodních společnostech, kde v minulosti působil. V České republice se bude mimo jiné podílet na realizaci evropského programu Quantum Leap. V rámci tohoto projektu probíhají transformační aktivity celého regionu Aviva Europe.

„Jsem velmi rád, že mohu pracovat pro společnost Aviva, která je jedním z nejvýznamnějších světových pojistitelů. Mým hlavním cílem bude, aby postavení pojišťovny Aviva v České republice odpovídalo jejímu postavení v Evropě a ve světě. Prostřednictvím poradců Aviva a nezávislých poradců a makléřů nabídneme zajímavé produkty, které již dnes využívají klienti Aviva v celé Evropě. Naší prioritou bude udržení vysoké kvality služeb poskytovaných zákazníkům a poradcům,“ říká Jiří Schneller, nový generální ředitel životní pojišťovny Aviva v České republice.

Jiří Schneller je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Po ukončení studií se několik  let věnoval mezinárodnímu obchodu a distribuci rychloobrátkového zboží. Kariéru v pojišťovnictví zahájil v roce 2000 v American International Group (AIG), kde působil jako ředitel úseku cestovního a úrazového pojištění a od roku 2004 vykonával roli direct marketingového manažera pro Českou republiku, Maďarsko, Slovensko, Bulharsko a Rumunsko. V roce 2005 přestoupil jako manažer úseku externí služby do společnosti Winterthur životní pojišťovna a Winterthur penzijní fond (v současné době Axa). Zodpovídal zde za rozvoj obchodu a distribuce individuálního a skupinového životního pojištění, pojištění úrazu, nemoci a penzijního připojištění.

V roce 2006 přijal nabídku společnosti ACE European Group, která se specializuje zejména na oblast pojištění průmyslových rizik, založit a vybudovat její pobočku v České republice a dosud působil na pozici jejího Generálního ředitele pro Českou republiku a Slovensko.

Jiří Schneller ve volném čase rád sportuje, provozuje rekreačně yachting a je instruktorem lyžování.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).