Hlavní navigace

Jan a Petr spoří málo, učit by se měli od Vladimíra

[Tisková zpráva] Analýza Penzijního fondu České pojišťovny (PFČP) odhalila, že křestní jméno může indikovat, nakolik je člověk spořivý. Z porovnání dat více než milionového klientského kmene PFČP vyšlo najevo, jakého jména jsou lidé, kteří si na své stáří ukládají nejvíce. Mezi budoucí důchodce s nadprůměrnými úsporami v penzijním fondu tak zřejmě bude patřit každý, kdo se jmenuje Ludmila nebo Vladimír.

Sdílet

Z průzkumů dat uzavřených smluv penzijního pojištění u PFČP je možné říci, že mezi ženami vedou ve spoření Ludmily, které si na důchod ukládají v průměru 514 Kč měsíčně, za nimi jsou hned Marie s částkou 513 Kč. Nejhůře se v ženském obsazení umístily Lenky, které si nespoří ani 400 Kč.

Muži jsou o něco spořivější. Takový Vladimír bude na stáří zajištěn nejlépe, měsíčně si dává stranou 575 Kč. Mezi spořivce můžeme řadit i Františky, Zdeňky a Josefy, ti své pravidelné úspory nesníží pod 540 Kč.

I když tento měsíc mají svátek, není na místě je příliš chválit, měsíční vklad na účet penzijního připojištění Janů, Petrů a Pavlů se pohybuje těsně okolo 500 Kč.

Odborníci na penzijní připojištění se ale shodují, že lidé spoří celkově málo. „Volí částku, která jim slibuje státní příspěvek, ale pokud by si chtěli zachovat stávající životní úroveň, až budou v důchodu, měli by si spořit ještě o něco více,“ dodává Petr Brousil, tiskový mluvčí PFČP.

Penzijní fond České pojišťovny je největším penzijním fondem v České republice. V současné době se PFČP stará o 1,2 milionu klientů, tedy přibližně o každého čtvrtého účastníka penzijního připojištění v České republice.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).