Hlavní navigace

ING Investment Management nabízí 23 nových akciových fondů

S výrazným rozšířením své nabídky přichází společnost ING Investment Management. Ke stávajícím 26 fondům nabízí 23 nových, ve všech případech zaměřených na akcie.

Sdílet

„Tahounem světového růstu se letos poprvé stanou takzvané mladé trhy, ať již v Evropě, Asii či Jižní Americe. V tradičních teritoriích zase některé obory získávají novou perspektivu. Naše společnost vždy nabízela možnost investic do všech center ekonomické prosperity, takže i na současný vývoj reaguje dalším rozšířením své nabídky,“ uvedl předseda představenstva ING Investment Management Jozef Sinčák.

Společnost nyní nabízí tři fondy peněžního trhu, osm dluhopisových, dva s ochranou kapitálu a třicet šest akciových, zaměřených na Evropu, Asii, severní i jižní Ameriku a různé ekonomické obory. Současná nabídka je koncipována tak, aby obsáhla všechny hlavní regiony, sektory a investiční témata. Jednotlivým distributorům ING fondů poskytuje dostatečný výběr, aby mohli sestavovat modelová portfolia pro své klienty.

„Globální růst a nízká úroveň úrokových sazeb přitahují k akciím mnohem větší pozornost, než tomu bylo na konci minulého století. Tím ovšem také stoupá potřeba nových možností, jak diverzifikovat portfolio nejen mezi jednotlivá růstová teritoria, ale rovněž v jejich rámci. Stejně tak vývoj na trzích umožňuje takové defenzivní investice, které se nemusejí spoléhat jen na výnosy z dluhopisů, ale mohou participovat i na zmíněném globálním růstu,“ upřesnil ředitel investičního oddělení a portfolio manažer ING Investment Management Jaroslav Krabec.

Takovými tituly jsou ve stávající nabídce ING Investment Management dva fondy s ochranou kapitálu a pět investujících do společností vyplácejících pravidelně vysoké dividendy. Dva jsou zaměřené pouze na evropské, jeden na americké a ostatní na globální akcie s minimálně tříprocentním dividendovým výnosem.

„Takové akcie zajišťují fondům pravidelný příliv výnosů i tehdy, když trhy klesají. V případě vzestupu akcelerují růst, protože veškeré inkasované dividendy jsou samozřejmě reinvestovány. Statistiky dokonce ukazují, že dividendové akcie přinášejí svým majitelům dlouhodobě vyšší zhodnocení než ty, které dividendy nevyplácejí. Fondy s ochranou kapitálu zase kombinují investice do nástrojů s pevným výnosem a do opcí tak, aby disponovaly ochranou kapitálu i bez drahého zajištění. Zároveň dávají klientům dostatečnou svobodu při investování,“ dodal ředitel marketingu a distribuce ING Investment Management Miloš Filip.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).