Hlavní navigace

HVB Bank nabízí nový strukturovaný dluhopis s výnosem vázaným na vývoj cen akcií evropských společností podnikajících v oblasti energií

HVB Bank přichází s novým dluhopisem, který profituje z vývoje akcií vybraných evropských společností podnikajících v oblasti energií. Mezi hlavní výhody dluhopisu patří jistota vyplacení 100 % investované částky k datu splatnosti dluhopisu a až 6% výnos v ročním horizontu.

Sdílet

HVB Bank nabízí klientům, kteří hledají nové investiční příležitosti, HVB bank Strukturovaný dluhopis ENERGY CAKE 2007. Výnos tohoto dluhopisu je vázaný na vývoj cen akcií pěti společností z energetického sektoru – ČEZ, SUEZ, RWE AG, BASF AG a United Utilities PLC.

„Mezi hlavní přednosti těchto firem patří zejména dlouhodobě stabilní odbyt jejich produkce, protože poptávka po energiích přes veškerá ekologická a ekonomická opatření nadále roste. Proto jsme zvolili společnosti právě z tohoto oboru podnikání,“ řekl Jan Troníček, ředitel odboru privátního bankovnictví a cenných papírů HVB Bank. O strukturované dluhopisy je mezi klienty banky velký zájem, o čemž svědčí výsledky za první pololetí 2006, kdy privátní klienti HVB Bank investovali do garantovaných cenných papírů prostředky v objemu přesahujícím 835 mil. korun.

Mezi hlavní výhody HVB Strukturovaného dluhopisu ENERGY CAKE 2007 patří především roční splatnost a jistota vyplacení 100 % nominální hodnoty dluhopisu ke dni jeho splatnosti, což představuje celých 100 % investované částky. Za každé čtvrtletí, na jehož konci se cena každé z uvedených akcií bude nacházet v daném cenovém rozpětí vzhledem k ceně stanovené ke dni emise dluhopisu, se uzamkne výnos 1,5 %. Celkový výnos dluhopisu za období od data emise do dne konečné splatnosti tak může dosáhnout až 6 %. Konstrukce dluhopisu tedy umožňuje dosáhnout výnosu i v případě poklesu cen akcií ve stanovených cenových rozpětích pro jednotlivá čtvrtletí. Klienti mohou využít i možnosti zpětného odprodeje dluhopisu v kterékoliv pobočce banky i před dnem splatnosti a to bez jakýchkoliv poplatků. Dluhopis zároveň přináší možnost daňového zvýhodnění pro fyzické osoby.

HVB Bank Strukturovaný dluhopis ENERGY CAKE 2007
HVB Bank Strukturovaný dluhopis ENERGY CAKE 2007
Nominální hodnota 10 000 Kč
Prodejní cena 100 % nominální hodnoty
Minimální návratnost 100 % nominální hodnoty
Maximální zhodnocení (z nominální hodnoty) 6 % (z nominální hodnoty)
Upisovací období 21. 8. – 27. 9. 2006
Splatnost dluhopisu 12.10.2007
Poplatek při nákupu a při zpětném prodeji bance ke dni splatnosti 0%

Uvedené HVB Strukturované dluhopisy jsou vydávány v rámci dluhopisového programu HVB Bank. Základní prospekt dluhopisového programu, obsahující společné emisní podmínky dluhopisů, a doplněk dluhopisového programu byly schváleny Českou národní bankou a uveřejněny v souladu se zákonem o podnikání na kapitálovém trhu a jsou, včetně konečných podmínek emise, ve formě brožur bezplatně k dispozici všem zájemcům o HVB Strukturované dluhopisy na všech pobočkách HVB Bank a také na internetových stránkách www.hvb.cz. Potenciálním investorům doporučujeme dokumenty důkladně prostudovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).