Hlavní navigace

Hospodářské výsledky obchodů Internet Mall za první pololetí 2005

PRAHA, 16. srpna – Společnost Internet Mall a.s., největší internetový obchodník v České republice, zveřejnila svůj hospodářský výsledek za první pololetí roku 2005. Současně oznámila své záměry pro druhou polovinu roku.

Sdílet

Tržby společnosti dosáhly za první pololetí 443 milionů Kč vč. DPH (372 milionů bez DPH), což meziročně představuje nárůst o 39,5%. Hrubý zisk podle EBITDA oproti loňskému období klesl přibližně o 40%, tedy na 4.24 milionu Kč. Podle Ondřeje Fryce, generálního ředitele Internet Mall, se plán pro letošní rok, co do obratových čísel, daří plnit. Meziročně nižší ziskovost pak byla způsobena množstvím investic směrujících do našich nově vznikajících zahraničních poboček a také cenovou válkou, která probíhá v rámci trhu se spotřební elektronikou, říká Ondřej Fryc. Společnost Internet Mall spustila během prvního pololetí 4 nové specializované obchody, zaměřené na cyklistické vybavení, hry, stavební materiál a dárkové zboží, otevřela také kamennou pobočku v Liberci.

Na podzim plánuje Internet Mall mohutnou zahraniční expanzi. Prvním zahraničním trhem, na který hodláme vstoupit, je Slovensko, upřesňuje plány Ondřej Fryc. Termín pro otevření tamní pobočky byl stanoven na 5. září, zhruba o měsíc později by mělo následovat otevření pobočky v Maďarsku. Ještě v letošním roce máme v úmyslu vstoupit také na polský trh, dodává Fryc.

Také na domácím trhu chystá Internet Mall řadu novinek. Tou největší je přechod na novou technologii zajišťující běh jednotlivých internetových obchodů a s tím související změna jejich designu. Celá obměna by měla proběhnout do konce srpna a jejím cílem je další rozšíření možností, jež zákazníci při výběru zboží na internetu mají. Na začátku srpna pak společnost změnila poskytovatele logistických služeb, spojené s dodáním zboží tím získají novou kvalitu. Naši zákazníci se pro tento rok rozhodně mají na co těšit, uzavírá Ondřej Fryc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).