Hlavní navigace

GTS NOVERA se spojí s Contactelem

Telekomunikační skupina GTS Central Europe (GTS CE), jejíž součástí je i český celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera, podepsala dnes v Praze smlouvu o koupi 100% podílu ve společnosti Contactel s.r.o. Smlouva ještě podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Očekává se, že celá transakce bude dokončena na začátku roku 2006.

Sdílet

Tento krok nadále posílí pozici GTS Novera jako celonárodního operátora na českém trhu i postavení skupiny GTS CE ve středoevropském regionu. Contactel je jedním z předních telekomunikačních operátorů zaměřených zejména na segment malých a středních podniků. GTS Novera je vedoucím fixním operátorem pro firemní klientelu v České republice. Příjmy společnosti GTS CE by se v roce 2005 měly pohybovat okolo 300 milionů eur.

Tato akvizice je pro GTS Novera i GTS CE dalším krokem v procesu postupné konsolidace českého telekomunikačního trhu, komentoval dnešní dohodu Milan Rusnák, generální ředitel společnosti GTS Novera. Contactel je pro nás velkým přínosem po stránce technologické, provozní i obchodní. Jeho převzetí naplňuje dlouhodobou strategii GTS Novera, která je lídrem na trhu telekomunikačních služeb pro firemní sektor, řekl dále Milan Rusnák.

Společnost GTS Novera je celonárodní telekomunikační operátor. Vznikla v roce 2005 sloučením dvou vedoucích alternativních telekomunikačních operátorů, GTS CZECH a.s. a Aliatel a.s. GTS Novera poskytuje v garantované kvalitě komplexní portfolio hlasových, datových a internetových služeb. GTS Novera je členem silného mezinárodního telekomunikačního uskupení GTS CE Holdings. B.V., které je součástí mezinárodního finančního holdingu Menatep. Společnost má v současné době cca 550 zaměstnanců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).