Hlavní navigace

Genworth Financial přichází do České republiky

Přední světová pojišťovna Genworth Financial Inc. (NYSE: GNW) dnes oznámila svůj vstup na český trh. Prvním produktem, který společnost u nás nabídne, bude pojištění schopnosti splácet finanční závazky (Payment Protection Insurance, PPI).

Sdílet

Pojištění schopnosti splácet pomáhá klientům dostát svým závazkům při splácení větších finančních závazků, jako jsou například hypotéky, osobní půjčky, úvěry z kreditních karet, a to v případě, že pojištěnce postihne nešťastná událost v podobě nemoci, ztráty zaměstnání, dočasné neschopnosti pracovat, trvalé invalidity nebo dokonce smrti.

Ředitelem české pobočky v Praze bude jmenován Petr Krejčí. Nová pobočka získala 7. dubna 2005 licenci od Britského úřadu pro finanční služby a 27. dubna 2005 od Státního dohledu nad pojišťovnictvím a penzijními fondy při Ministerstvu financí. Společnost Genworth Financial plánuje přípravu produktů PPI pro vybrané přední finanční instituce počátkem roku 2006.

Český trh je pro nás velice zajímavý, neboť vykazuje stálý růst v oblasti spotřebitelských půjček. Do České republiky přicházíme krátce poté, co jsme zahájili činnost v Polsku, přičemž oba tyto kroky jsou součástí naší expanzní strategie pro střední a východní Evropu, prohlásil Angel Mas, viceprezident Genworth Financial, divize korporátních služeb PPI, a dodal: Věříme, že se nám podaří navázat úzké vztahy s místními finančními institucemi a že jim budeme moci nabídnout řízení rizik v souladu s platnými nařízeními a bohaté zkušenosti v oblasti kontroly, které jim pomohou k dalšímu růstu a rozvoji.

Produkty v oblasti pojištění schopnosti splácet rovněž pomáhají finančním institucím lépe spravovat rezervy a kapitálové potřeby, neboť snižují četnost a závažnost delikvence v půjčkovém portfoliu. Slouží jako dodatečný zdroj příjmů a stejně tak jako marketingový nástroj, který rozšiřuje a odlišuje základní nabídku půjček. Produkty jsou distribuovány napříč finančními institucemi a jejich příbuznými pojišťovnami.

Společnost Genworth Financial je světovým leaderem v oblasti pojištění schopnosti splácet, na trhu je již přes třicet let a v současnosti působí v 17 zemích světa. Genworth Financial je také významným poskytovatelem pojištění hypotečních úvěrů v Evropě, a prostřednictvím pojištění hypoték s nízkou akontací přispívá k nárůstu počtu bytů a domů v osobních vlastnictví. V roce 2004 společnost vykázala aktiva v celkové výši téměř 104 miliardy amerických dolarů a její příjmy přesahují 10,2 miliardy amerických dolarů. Dceřiné společnosti Genworth Financial ve Spojených státech, které se zaměřují na poskytování životního pojištění, ohodnotila agentura A.M. Best známkou A+ (vynikající), Moody’s známkou Aa3 (výborný) a Standard & Poor’ and Fitch AA-(velmi dobrý).

Společnost Genworth Financial (NYSE: GNW) je předním pojišťovacím holdingem, poskytujícím služby pojištění v oblasti zajištění životního standardu, penzijního pojištění, pojištění investic a hypoték. Působí ve 24 zemích, včetně Spojených států, Kanady, Austrálie, Velké Británie a další desítky evropských zemí. Své služby poskytuje více než 15 milionům klientů a celosvětově zaměstnává na 6 800 lidí. Více informací získáte na internetové stránce http://www.genworth.com 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).