Hlavní navigace

Fio nabízí možnost zúčastnit se primárního úpisu akcií pojišťovacího giganta PZU na varšavské burze

[Tisková zpráva] Fio, burzovní společnost, největší český on-line broker, umožňuje svým klientům zúčastnit se primárního úpisu akcií polské pojišťovny PZU na varšavské burze. Úpis pro individuální investory probíhá do 28.4.2010, 9:00 hod.

Sdílet

Klienti Fio, burzovní společnosti, a.s. se mohou účastnit primárního úpisu pojišťovací společnosti PZU (Powszechny Zaklad Ubezpieczeń) na varšavské burze. Úpis přes Fio je možný telefonicky nebo na pobočkách do 28.4. 9:00 hod., s ohledem na průběh úpisu je však ze strany emitenta vyhrazena možnost zkrácení termínu. Počet vydávaných akcií je 25 819 337, cena jedné akcie při primárním úpisu se pohybuje v rozmezí 283,5 – 312,5 PLN. Individuální investoři mohou upsat minimálně 3, maximálně 30 akcií, a to ve zvoleném cenovém pásmu.           

PZU patří mezi největší pojišťovny v Polsku a operuje též i v ostatních zemích střední a východní Evropy. Pojišťuje více než 25 milionů Poláků, přičemž těží z dvousetleté tradice v oblasti pojišťovnictví. Vyjma oblasti pojišťovnictví PZU Group vlastní třetí největší penzijní fond v Polsku a investiční fond. Podíl vydaných akcií na celkovém kapitálu činí až 29,9 %.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).