Hlavní navigace

Fincentrum a GE Capital Multiservis vyhlašují soutěž o nejlepšího obchodníka v České republice

Sdílet

Praha
26. června 2003

Společnost Fincentrum za podpory generálního partnera GE Capital Multiservis zahájila soutěž o nejlepšího obchodníka v České republice s názvem „GE Capital Multiservis Obchodník roku 2003“. Cílem soutěže je vyzdvihnout nejlepší obchodníky na vysoce konkurenčním poli maloobchodu. Soutěž bude probíhat až do konce září 2003, kdy budou vyhlášeny vítězné firmy v několika vybraných kategoriích.

Soutěž „GE Capital Multiservis Obchodník roku 2003“ bude probíhat v deseti různých kategoriích. Jednotlivé kategorie jsou sestaveny podle velikosti prodejní plochy obchodníků a sortimentu prodávaného zboží. K přesnému výběru byla použita metodika Ročenky českého a slovenského ochodu.

„GE Capital Multiservis Obchodník roku 2003“ se skládá z následujících kategorií:
• hypermarkety,
• supermarkety,
• prodejci nábytku,
• hobbymarkety,
• prodejci drogistického zboží,
• prodejci elektrospotřebičů,
• prodejci textilu a oděvů,
• obchody Cash  Carry
(seznam kategorií i nominovaných je v příloze této tiskové zprávy).

Devátou kategorií je soutěž o Internetového obchodníka roku, do níž jsou zařazeny nejpopulárnější internetové obchody v České republice. Devátá kategorie je zaštítěna portálem iDNES. Poslední, desátou kategorii, vyhlašuje generální partner GE Capital Multiservis, a budou v ní hodnoceny obchody poskytující služby splátkového prodeje.

Účastníky první až osmé kategorie GE Capital Multiservis Obchodník roku 2003 vyhodnotí v průběhu měsíců červenec až září 2003 vybraná porota složená z odborníků působících v oblasti obchodu. Porotci budou u jednotlivých obchodníků posuzovat několik kritérií. Hodnocení bude probíhat metodou školního známkování od 1 do 5, přičemž vítězem se stane obchodník s nejlepším ohodnocením. O vítězi desáté kategorie rozhodne nezávislá výzkumná agentura.

Na oficiálních stránkách soutěže www.obchodnikroku.cz pod záštitou portálu iDNES.cz bude od 7. července probíhat hlasování veřejnosti o nejlepšího internetového obchodníka; budou zde vystavena jména největších internetových obchodů a veřejnost je může dále rozšiřovat o své tipy.

„Po úspěchu MasterCard Banky roku a Credit Suisse L&P Zaměstnavatele roku jsme se s podporou GE Capital Multiservisu rozhodli vkročit i do oblasti, která je zatím obdobnými soutěžemi prakticky nedotčena,“ říká Petr Stuchlík, jednatel společnosti Fincentrum, organizátora soutěže. „Nákupy jsou přitom součástí života každého z nás a pokud někde probíhá intenzivní finanční rozhodování, je to právě mezi regály obchodů. Proto Fincentrum s hrdostí zařadilo Obchodníka roku mezi své projekty.“

„S většinou hodnocených obchodů spolupracujeme a jejich prostřednictvím poskytujeme služby splátkového prodeje. Generálním partnerstvím v soutěži můžeme všem obchodníkům vyjádřit naši podporu v jejich činnosti,“ doplnil Jiří Pathy, ředitel a předseda představenstva společnosti GE Capital Multiservis, která je největším poskytovatelem splátkového prodeje v České republice.

Soutěž GE Capital Multiservis Obchodník roku 2003 bude zakončena na přelomu září a října 2003. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni na slavnostním večeru uspořádaném u příležitosti soutěže. Mediálními partnery soutěže jsou iDNES, Moderní obchod, Euro, E8 a Marketing  Media.

* * *

Informace o společnosti Fincentrum

Fincentrum s.r.o. je přední českou analyticko-poradenskou společností v oblasti osobních financí. Působí jako servisní organizace pro finanční obsah skupiny Mafra, a.s. (vydavatel deníku MF DNES a internetového portálu iDNES.cz). Fincentrum je vedoucím dodavatelem finančního obsahu českého internetu (cca 60 % trhu) a hlavním dodavatelem finančního obsahu pro iDNES.cz a Seznam.cz (oba exklusivní), MF DNES a další média. V červnu 2001 převzala mediální aktivity Fincentrum s.r.o. MAFRA, a.s.

Fincentrum dále působí také v oblasti finančního poradenství podnikům a občanům (Fincentrum Zaměstnanecké výhody) a v oblasti pořádání společenských akcí (Fincentrum Event Management). Projekty MasterCard Banka roku a Credit Suisse L&P Zaměstnavatel roku se zařadily mezi prestižní společensko obchodní události ve svých oborech.

Informace o společnosti GE Capital Multiservis

GE Capital Multiservis je součástí jedné z největších a nejsilnějších skupin světa – General Electric, která má dlouhodobě rating AAA. Celková aktiva GE činila ke konci loňského roku 575 miliard USD. General Electric je z hlediska tržní kapitalizace největší společnost na světě.

GE Consumer Finance je s aktivy o objemu vyšším než 77 miliard USD vedoucí společností, která poskytuje finanční služby spotřebitelům, obchodníkům a auto dealerům ve více než 35 zemích světa. GE Consumer Finance, která je jednou ze společností General Electric, poskytuje služby například v oblasti kreditních karet, spotřebitelských úvěrů, splátkového prodeje, leasingu, hypoték a pojišťovnictví. GE je diversifikovaná společnost, která nabízí své služby, technologie i atraktivní produkty po celém světě. V České republice působí tyto společnosti patřící do GE Consumer Finance: GE Capital Bank, GE Capital Multiservis a GE Capital Leasing.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).