Hlavní navigace

Film o sídle ČSOB získal cenu na festivalu Techfilm

Dokumentární snímek Proměna údolí, který zachycuje vznik nového sídla ČSOB, získal na 46. Mezinárodním festivalu Techfilm 2009 Cenu starosty městské části Praha 6 za český snímek na téma municipální politiky. Režisérka snímku Marie Šandová po dobu čtyř let mapovala proměnu pražského Radlického údolí, ve kterém centrála ČSOB stojí.

Sdílet

Festivalové ocenění snímku o sídle ČSOB nás samozřejmě velmi těší, říká Petr Hutla, člen představenstva a vrchní ředitel pro Lidské zdroje a služby v ČSOB. Je dalším důkazem toho, že naše snaha vybudovat maximálně optimální pracovní prostředí nejen provozně dokonalé, ale také psychologicky a sociálně příznivé pro jeho uživatele, byla úspěšná. O tento dokumentární film projevilo zájem také několik dalších mezinárodních festivalu vzdělávacího zaměřeni. Jedná se například o festivaly v Barceloně nebo Athénách.

Nové sídlo ČSOB originálním způsobem využívá místní materiál, zapojuje zeleň v exteriéru i interiéru, disponuje střešní loukou a řadí se mezi ekologicky nejšetrnější stavby v celé Evropě. Jsme svědky velké diskuze o tom, jestli stavět mrakodrapy. Centrála ČSOB je radikální odpovědí, že ne mrakodrapy, ale stavbu, která je příznivá pro životní prostředí a zároveň příznivá pro lidi, řekla Marie Šandová pro ČTK. Koncept otevřených kanceláří pro dva a půl tisíce lidí je navržen tak, aby se zaměstnanci pohybovali jakoby v otevřeném prostoru, jímž prostupuje okolní krajina.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).