Hlavní navigace

Festival FAMUFEST 2005 opět s Českou spořitelnou

Česká spořitelna pokračuje jako generální partner v podpoře festivalu FAMUFEST 2005, soutěžní přehlídky tvorby studentů Filmové a televizní fakulty Akademie muzických umění. Festival bude probíhat od 3. do 6. listopadu 2005 v alternativním pražském divadle Archa a nově i v druhém samostatném prostoru v podobě nově rekonstruovaného kina Atlas.

Sdílet

Podporou festivalu Famufest se snažíme přispět k rozvoji současného českého filmu, který navazuje na slavnou generaci filmových tvůrců ze 60. let. Česká spořitelna má s partnerstvím podobně výlučných projektů již dlouholetou tradici. Například čtvrtým rokem spolupracuje s organizátory festivalu českých filmů Finále Plzeň. Svou podporu filmu však dále rozšiřujeme: letos poprvé vstoupila Česká spořitelna jako hlavní partner do Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava, řekla Jarmila Plachá, ředitelka korporátního marketingu a sponzoringu ČS.

Festival prezentuje díla vytvořená studenty školy za uplynulý rok a poskytuje tak jedinečnou možnost konfrontace tvorby studentů mezi sebou, a také příležitost vyslechnout si názory profesionálů, odborníků i laické veřejnosti. Hlavní ambicí festivalu je prezentace mladých a talentovaných filmařů mimo akademickou obec. Přehlídka je již tradičně spojena s bohatým doprovodným programem zahrnujícím řadu výstav, koncertů a diskusních fór, ve kterých se objeví řada renomovaných představitelů naší kulturní scény. Přestože si festival za léta své existence našel cestu do světa oficiálních médií, podařilo se mu udržet naprosto nezaměnitelnou a neformální atmosféru.

Klára Gajdušková
tisková mluvčí FSČS

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).