Hlavní navigace

Factoringové společnosti profinancovaly ve 3. čtvrtletí 2005 pohledávky za více než 20 miliard korun

Factoringové společnosti v České republice profinancovaly ve 3. čtvrtletí 2005 pohledávky za 20,489 miliard korun.

Sdílet

Nejlepších výsledků dosáhla společnost Transfinance a.s., která od července do září letošního roku odkoupila pohledávky v hodnotě 5,5 miliardy korun. Transfinance měly v tomto období podle aktuálních výsledků 28% podíl na trhu a v oblasti exportního a importního factoringu si drží dlouhodobě vedoucí postavení, zhodnotil čerstvá čísla ing. Jiří Matula, předseda Asociace factoringových společností a ředitel Transfinance a.s.

Největší podíl na celkovém objemu zakázek opět vykázal tuzemský factoring (77,73 %, 15,92 miliardy korun). Exportní factoring tvořil 16 % celkového objemu obchodů a dosáhl částky 3,29 miliardy korun. Importní factoring se financováním pohledávek za 0,5 miliardy korun podílel 2,44 % na celkovém objemu obchodů factoringových společností.

Akciová společnost Transfinance je jedním z největších nebankovních poskytovatelů provozního financování pro malé a střední podniky formou factoringu tuzemských a zahraničních pohledávek. Společnost financuje, inkasuje a zajišťuje pohledávky klientů z nejrůznějších oblastí průmyslu. Transfinance a.s. byla založena v roce 1991 jako první specializovaná společnost na provozní financování podniků (factoring a forfaiting) ve střední a východní Evropě. Akcionáři společnosti jsou BRE BANK S.A., Varšava (50 %), dceřiná společnost Commerzbank AG, a Intermarket Bank A.G., Vídeň (50 %).

Eva Nepokojová
Mmd Public Relations

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).