Hlavní navigace

Factoring České spořitelny dosáhl v roce 2011 obchodního obratu ve výši téměř 42 mld. Kč a je i nadále lídrem českého factoringového trhu

[Tisková zpráva] Dceřiná společnost České spořitelny Factoring ČS dosáhla v roce 2011 obchodního obratu ve výši 41,7 mld. Kč (1,6 mld. EUR) a dosáhla meziročního nárůstu o 33 %.

Sdílet

Tržní podíl Factoringu České spořitelny se zvýšil na 32 % a společnost je lídrem na českém factoringovém trhu.

Největší zájem byl o služby tuzemského factoringu, které v roce 2011 zaznamenaly nárůst o 32 % (7,6 mld. Kč) na celkových 31,6 mld. Kč. Značný zájem byl i o financování a správu pohledávek tuzemských klientů za zahraničními odběrateli, tedy o exportní factoring, který oproti roku 2010 zaznamenal nárůst o 86 % (3,4 mld. Kč) a dosáhl výše 7,4 mld. Kč.

„Zvyšující se zájem jak velkých společností, ale i malých a středních firem o financování, správu a pojištění pohledávek se projevil i v razantním růstu tzv. bezregresního factoringu, kdy naše společnost zajišťuje klientovi riziko nezaplacení odběratelem. Tento factoring s pojištěním vzrostl o 89 % na 15,6 mld. Kč a naše společnost tak zvýšila tržní podíl v tomto segmentu na 46 %“, uvedl Karel Machytka, místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele pro obchod Factoringu České spořitelny.

Factoring České spořitelny je členem Finanční skupiny České spořitelny od roku 2001. Podstatou factoringu je opakující se postupování a správa bonitních pohledávek před splatností s cílem jejich proplacení a zajištění rizik proti neplacení vůči smluvně dohodnutým odběratelům jak v tuzemsku, tak i v zahraničí. Podle Asociace factoringových společností České republiky dosáhl v roce 2011 český factoringový trh celkového objemu 131 mld. Kč, oproti roku 2010 to znamená nárůst o 14 %.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).