Hlavní navigace

EU Point Index dosáhl letošního maxima, otevřeno je přes 100 dotačních programů

[Tisková zpráva] Červnový EU Point Index Komerční banky výrazně posílil, vyšplhal se na zatím nejvyšší hodnotu v tomto roce. Růst podpořily především znovuotevřené dotační programy pro podnikatele a dotace na vodohospodářskou infrastrukturu a protipovodňová opatření.

Sdílet

Po krátké odmlce byla aktivita v oblasti dotací opět výrazně nadprůměrná. Oproti předchozímu měsíci přibyly nově otevřené výzvy. Žadatelé se tak mohli hlásit do více než stovky různých dotačních programů. Zvýšil se také celkový objem otevřených dotačních programů na takřka 94 miliard Kč.

EU POINT INDEX červen 2010 (127 bodů )

  • počet otevřených výzev:  101 výzev
  • alokace otevřených výzev:  93,9 mld. Kč
  • počet podaných žádostí: 1376 žádostí
  • objem podaných žádostí : 14,8 mld. Kč
  • počet schválených projektů: 834 projektů
  • objem schválených projektů: 12,4 mld. Kč
  • počet konzultací KB EU Point: 177 konzultací

 Ve strukturálních fondech zbývá 318 mld. Kč, tj. 39 % prostředků.

Zdroj: www.eupoint.cz

Příjem žádostí o dotace odstartoval ve velmi žádaných programech Inovace – projekt a Rozvoj v OP Podnikání a inovace (OPPI). V obou programech mohou žadatelé získat dotace na nákup strojů a technologických zařízení, ideálně s cílem inovovat výrobek či službu. V OPPI byly v květnu otevřeny téměř všechny programy (mimo Nemovitosti a Poradenství). Toto se rovněž projevilo ve zvýšeném zájmu klientů o konzultace s regionálními EU Point specialisty Komerční banky.

V Operačním programu Lidské zdroje a zaměstnanost byl znovuotevřen program EDUCA, podnikatelé mohou požádat až o 100 % nákladů na další profesní vzdělávání svých zaměstnanců. V nejbližším období očekáváme postupné ukončování příjmu registračních žádostí do OPPI (v červnu EKO-ENERGIE, PROSPERITA, Marketing, v srpnu Rozvoj a v září Inovace-projekt a Potenciál) a následně jejich vyhodnocování. Podnikatelé by pak tyto projekty mohli začít realizovat již ke konci roku 2010.

Z plánovaných dotací budou pro klienty z veřejného sektoru zajímavé říjnové výzvy v OPŽP. Žádosti se budou přijímat například na čističky odpadních vod, tentokrát v obcích pod 2 tisíce obyvatel, nebo na protipovodňová opatření. Podmínky a možnosti říjnových výzev budeme pro klienty sledovat.

KB EU Point poskytuje klientům KB pomoc při realizaci dotovaného projektu. Bankovní poradce zdarma zajistí vyhledání vhodné dotace pro projektový záměr a regionální EU Point specialista poskytne detailní konzultaci. Žádosti o dotace a kompletní administrativu projektu pak zpracovávají specializované firmy s prověřenými zkušenostmi a odborností, přičemž výběr konkrétní firmy je vždy v rukou klienta. Bankéři rovněž doporučují optimální financování projektu, které vyhovuje dotačním podmínkám. Více informací získáte od bankovního poradce nebo na stránkách www.eupoint.cz. 

Podmínky užívání EU Point Index

Index je možné volně šířit pouze s označením „EU Point Index“ a s uvedením zdroje „Komerční banka“ (v případě internetových médií s aktivním proklikem na http://www.eu­point.cz).

EU Point Index vychází ze souhrnných údajů o hlavních dotačních programech určených pro běžné žadatele za předcházející měsíc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).