Hlavní navigace

Era hypotéka vychází vstříc potřebám klientů

[Tisková zpráva] Poštovní spořitelna reaguje na zvýšený zájem klientů o koupi a stavbu nemovitostí, a proto snižuje úrokové sazby Era hypotéky, která je nejvhodnější k financování těchto účelů. Klienti tak mohou získat zvýhodněnou úrokovou sazbu již od 3,89 % p.a.

Sdílet

Průměrná výše hypotéky na trhu je 1,6 milionů korun. Při 3-leté fixaci sazby a splatnosti 23 let bude klient měsíčně splácet 8 781 korun. Porovnáme-li to s výší splátky před změnou sazeb, klienti ušetří měsíčně 357 korun (za rok tedy 4 284 korun).

Zájem o hypotéky Poštovní spořitelny výrazně stoupá. V meziročním porovnání objemů poskytnutých hypoték došlo v období leden až květen 2011 k 20 % nárůstu oproti stejnému období před rokem.

„Růst zájmu registrujeme nejvíce u pořízení novostaveb. Lze předpokládat, že klienti tak reagují na plánované zvýšení DPH v roce 2012,“ popisuje Libor Svoboda, manažer pro Produkty a služby Poštovní spořitelny.

Zvýšení ceny se bude týkat nově zakoupených bytů od 1. 1. 2012, ale také dříve pořízených bytů, kde nebyla doplacena celá kupní cena. DPH se totiž účtuje v den připsání platby (zálohy) na účet prodejce a ne v den podpisu kupní smlouvy nebo smlouvy o smlouvě budoucí. Je také dost pravděpodobné, že developeři promítnou zvýšení sazby o 4 procentní body do kupní ceny.

Příklad ceny nového bytu 2+kk

Cena

bez DPH

2 000 000 Kč

s 10 % DPH – rok 2011

2 200 000 Kč

s 14 % DPH – rok 2012

2 280 000 Kč

Výsledné navýšení ceny bytu v roce 2012

80 000 Kč

Era hypotéka je určena pro větší investice do  bydlení – koupě bytu či domu, stavba domu, větší rekonstrukce a podobně. Garantuje stejnou úrokovou sazbu po dobu 30 dnů od předložení nabídky. Klient si může půjčit až do 100 procent zástavní hodnoty nemovitosti. Zákazníci získají navíc zdarma výpis z katastru nemovitostí přímo ve Finančním centru. Dále si mohou klienti nechat provést expresní ocenění bytu, které se stanoví na základě cenové mapy a je rovněž zdarma.

Mezi produkty Era bydlení patří také Era půjčka na bydlení. Jde o jednorázovou půjčku určenou na investici do bydlení, vhodnou například k rekonstrukci či koupi vybavení domácnosti. Díky účelovosti půjčky nabízí výhodný úrok, který je navíc garantovaný po celou dobu splácení. Klient neplatí žádné poplatky za podání žádosti, poskytnutí ani vedení půjčky.

Era jde cestou zjednodušování produktové nabídky a maximálně se zaměřuje na požadavky dnešního klienta. Jejím cílem je poskytnout srozumitelné, praktické, dostupné a funkční služby, které se bez ostatních zbytečností přizpůsobí potřebám zákazníků. Poštovní spořitelna je součástí Československé obchodní banky, a. s.

Reprezentativní přiklad Era půjčky na bydlení 150 000 Kč na 120 měsíců: RPSN 10,1 %, úroková sazba 9,7 % p.a., poplatky za podání žádosti, poskytnutí a správu úvěru 0 Kč, měsíční splátka 1 958 Kč, celková částka k úhradě 234 845 Kč. Výše splátky platí za předpokladu čerpání úvěru 15. den v měsíci s první splátkou 15. den měsíce následujícího. Splácení úvěru probíhá vždy k 15. dni v měsíci. V případě bezproblémového splácení může být poslední anuitní splátka nižší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).