Hlavní navigace

Diplomová práce roku: Nový projekt na podporu českého vysokého školství

Společnosti AKTIS, a. s. a Česká společnost pro systémovou integraci (ČSSI) vyhlásily za podpory Ministerstva informatiky České republiky ojedinělý projekt Diplomová práce roku, který by měl studentům posledních ročníků vysokých škol usnadňovat přechod do praxe. Studenti, kteří se přihlásí a v řádném termínu odevzdají diplomovou práci na jedno ze zadaných témat, mohou získat nabídku pracovního místa a finanční odměnu až 100 000 Kč.

Sdílet

Projekt Diplomová práce roku si klade za cíl umožnit nadaným studentům prezentovat výsledky své práce před odbornou porotou, získat peněžitou odměnu a nabídku pracovního místa. Prvním ročníkem projektu chtějí vyhlašovatelé založit tradici systematické podpory českého vysokého školství. Nad celým projektem převzalo záštitu Ministerstvo informatiky České republiky a ministryně Ing. Dana Bérová zasedne v odborné hodnotící porotě.

Letošní pilotní ročník je zaměřen na studenty ekonomicko-informačních oborů, do budoucna se předpokládá rozšíření možnosti přihlásit diplomové práce i studentům jiných oborů a vysokých škol.

Projekt je podporován téměř všemi českými vysokými školami, na nichž se vyučují obory zaměřené na informační technologie. Vítězná práce bude ohodnocena 100 000 Kč a nabídkou zaměstnání ve společnosti AKTIS, a. s., druhá a třetí práce obdrží vedle nabídky zaměstnání také prémie 20 000 respektive 5 000 Kč.

Vyhlašovateli projektu jsou společnosti AKTIS, a. s., která je předním výrobcem informačních systémů pro střední a velké podniky na českém trhu a Česká společnost pro systémovou integraci, která sdružuje organizace a jednotlivce dodávající nebo využívající informační technologie a informační služby.

V porotě zasednou vedle ministryně Ing. Dany Bérové a zástupců vyhlašovatelů také představitelé českých vysokých škol. Členy poroty za odbornou veřejnost budou reprezentanti organizací Sdružení pro informační společnost (SPIS) a České asociace manažerů úseků informačních technologií (CACIO). Vítěze projektu určí odborná porota v září roku 2006.

Podrobné informace o projektu na www.diplomovaprace.cz.

Harmonogram prvního ročníku projektu:

  • 4. 10. 2005 – 30. 4. 2006 Přihlášení studentů do projektu
  • Do 31. 5. 2006 Odevzdání diplomové práce
  • Červen 2006 Posudky vedoucího práce, oponenta, konzultanta DPR
  • Do 30. 6. 2006 Obhajoba práce
  • Září 2006 Prezentace před odbornou porotou
  • Září 2006 Slavnostní vyhlášení vítězů
  • Říjen 2006 100 000 Kč a práce pro AKTIS, a. s.

Václav Nosek
Ogilvy Public Relations

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).