Hlavní navigace

ČSOB zvyšuje sazby u vkladů, úroky z půjček zůstávají nezměněné

Zvýšení úroků u termínovaných vkladů a běžných účtů přináší nový sazebník, který ČSOB zavádí od 22. 7. 2004. Klienti si díky tomu přilepší v průměru o 0,55% bodu, což je výrazně více než činilo nedávné zvýšení úrokových sazeb ze strany České národní banky. Naopak sazby u úvěrových produktů zůstávají nezměněny, takže zákazníci ČSOB mohou využívat i nadále prostředí rekordně nízkých úrokových měr.

Sdílet

Nejvýraznější změnu pocítí majitelé termínovaných vkladů na 1 rok, kteří mají na účtu méně než 150 tisíc korun. Na místo dosavadních 0,7 % si připíší úrok 1,8 %, tedy o 1,1 % bodu vyšší. Nejvíce již tradičně vynáší vklady nad půl miliónu korun uložené na spořících účtech s tříletou výpovědní lhůtou, na něž se nyní vztahuje sazba 3,1 procenta. Aktuální změny se nicméně týkají všech objemových pásem a ve většině případů převyšují dosavadní sazby nabízené na bankovním trhu. Zvýšením úroků vycházíme vstříc klientům, kteří preferují depozitní produkty před modernějšími formami spoření či investování, uvedl ředitel Ivan Čopák, ředitel bankovnictví pro drobnou klientelu a podnikatele.

Z všeobecného trendu totiž jasně vyplývá, že i přes širokou nabídku investičních produktů jsou spořící a termínované účty u drobných střadatelů stále nejrozšířenějším produktem. Podle Čopáka se méně konzervativní občané snaží k uložení a zhodnocení svých úspor více využívat i střednědobé produkty, jako jsou třeba zajištěné fondy.

I přes zvýšení úrokových sazeb u vkladů přináší investování do fondů výnosnější zhodnocení vložených prostředků. Například modelová situace z předchozích let ukazuje, že by čerstvě představený ČSOB Digitální Click 1 mohl vynést svým majitelům 3,56 % ročně a další novinka ČSOB Světového růstu+ 1 pak dokonce 6,69 %, dodal Čopák.

ČSOB také dále pokračuje ve zjednodušení svého sazebníku. U nově nastavených sazeb sjednotila úrokové míry v dosavadním třetím a čtvrtém pásmu. Nejvýhodnější úročení tak nenabízí u vkladů nad 1 milion korun, ale již od hranice 500 tisíc Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).