Hlavní navigace

ČSOB ve spolupráci s ICN poskytne inventář neziskovým organizacím

ČSOB se během letošního roku stěhuje ze svých současných budov v centru Prahy do nového ústředí v Praze 5 - Radlicích. V souvislosti s tím si banka kladla otázku, jak vhodně využít nábytek, kancelářské vybavení a výpočetní techniku, které jsou v dobrém stavu. Banka dlouhodobě spolupracuje s neziskovým sektorem, přirozené řešení se tak nabídlo samo - ČSOB poskytne vybavení charitativním organizacím.

„Neziskové organizace často pociťují nedostatek kancelářského vybavení, jehož pořízení by je připravilo o nemalé množství prostředků. ČSOB jim ve spolupráci s Informačním centrem neziskových organizací, které se věnuje podpoře rozvoje neziskových organizací, nabízí možnost získat chybějící vybavení,“ říká Marek Šedivý, ředitel ICN. ČSOB tak prostřednictvím ICN zájemcům odprodá vybavení za symbolické ceny.

Předávání bude probíhat paralelně se stěhováním ve dvou vlnách. V první vlně si neziskové organizace budou moci pořídit více než 4 000 kusů uživatelské výpočetní techniky, jako jsou počítače, tiskárny, kopírky, scannery či telefony. Ve druhé vlně pak nábytkové vybavení. K dispozici budou stoly, židle, kontejnery i šatní skříně. Zájemci mohou psát své žádosti přímo na adresu akce.csob@icn.cz.

Poskytování vybavení neziskovému sektoru odpovídá dlouhodobé společensky odpovědné strategii ČSOB. Banka podporuje různé charitativní projekty a snaží se ulehčit život těm, kteří to potřebují. Přirozeným partnerem v této oblasti je pro ni neziskový sektor, který zajišťuje podporu konkrétním příjemcům. ČSOB tak tímto umožní efektivnější fungování těchto organizací. Více informací o této aktivitě můžete získat na stránce www.neziskovky.cz.