Hlavní navigace

ČSOB snížila na léto úrokové sazby u hypoték

Hypotéku od ČSOB bude možné pořídit už se sazbou 5,09 %. Zvýhodněnou sazbu lze využít na čerpání hypotéčního úvěru s fixací na pět let a až do výše 85 % hodnoty nemovitosti. Banka také vyjde vstříc lidem, kteří chtějí žádat o dotaci v rámci programu Zelená úsporám. Těmto zájemcům ČSOB umožní předčasné splacení úvěru zdarma.

Sdílet

Chceme podporovat zájemce o koupi vlastního bydlení. Zvýhodněná sazba je přitom jen jednou z výhod, které naše hypotéky přináší, říká manažer segmentu Bydlení, úvěry a platební komfort ČSOB Martin Eyberger. Žadatelům o hypotéku banka usnadní vyřízení výpisu z katastru nemovitostí, u řady případů nebude od klienta požadovat ani cenový odhad. Zajištění těchto náležitostí nutných pro vyřízení hypotéky výrazně šetří zájemcům o hypotéky čas, ale i nervy spojené se sháněním potřebných dokumentů.

Úlevu přinášíme také těm, kteří se snaží být odpovědní vůči životnímu prostředí a pořizují si ekologicky šetrné bydlení. Naše letní akce je vhodná i pro klienty, kteří čerpají státní dotaci a potřebují financování na období, než dotaci obdrží. Také na tyto účely lze totiž čerpat zvýhodněnou hypotéku, doplnil Eyberger. Výhodou tohoto postupu je, že úvěr může klient splatit zdarma ve chvíli, kdy přijde dotace, dodal Eyberger.

Kromě výhodné hypotéky nabízí ČSOB také Zelené bydlení – zvýhodněnou ČSOB Půjčku na lepší bydlení, určenou primárně těm, kteří plánují dílčí bytové úpravy, jakými je například výměna oken v bytě, zateplení půdního prostoru rodinného domku, nebo i výstavba vlastní malé solární elektrárny. Klienti mohou na tyto účely získat zvýhodněný úvěr až do výše 600 tisíc a to bez ručitele či zajištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).