Hlavní navigace

ČSOB opět získala ocenění Nejlepší banka v akvizičním financování v České republice

[Tisková zpráva] ČSOB upevnila své postavení jedničky na poli akvizičního financování, když byla již potřetí v řadě britským ekonomickým časopisem ACQ Finance Magazine vyhlášena bankou roku 2010.

Sdílet

Cena je součástí vyhlašování respektovaných ACQ Country Awards for Achievement, o kterých rozhodují nezávislí porotci z řad ekonomických odborníků a novinářů.

„Velice nás potěšilo, že jsme opět obhájili své postavení na českém trhu,“ říká Ivan Meloun, ředitel akvizičního financování ČSOB. „Tato cena nám potvrdila, že cesta, kterou jsme se vydali před 9 lety, kdy začala ČSOB působit na trhu akvizičního financování, je správná. Letošní rok byl v akvizicích velmi zajímavý, povedlo se nám úspěšně realizovat řadu transakcí, z těch objemově významných lze jmenovat například akviziční financování pro Energetické montáže (Energetický a průmyslový holding), Euroclinicum (PPF Healthcare) nebo Hamé (skupina privátních islandských investorů). Výhled do roku 2011 vidíme mírně optimisticky, v tuto chvíli máme rozpracováno více než 10 mld. Kč nových akvizičních úvěrů, které doufejme, příští rok úspěšně dokončíme.“

Hlasování se letos zúčastnil rekordní počet porotců, který činil více než tři tisíce. ČSOB získala cenu Nejlepší banka v akvizičním financování v ČR na základě transakcí, které v posledních dvanácti měsících realizovala.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).