Hlavní navigace

ČSOB Leasing přichází s novinkou

Praha, 13. 7. 2006 – ČSOB Leasing přichází s novinkou v oblasti zdanění pojištění, kterou ocení zejména podnikatelské subjekty. Od nynějška nebude k pojistnému účtována devatenáctiprocentní daň z přidané hodnoty, což zákazníkům umožňuje ušetřit na časové hodnotě peněz a optimalizovat finanční toky. Dosud byla podnikatelským subjektům – plátcům DPH připočítávána k pojistnému devatenáctiprocentní daň z přidané hodnoty. Zákazník musel prostředky na DPH nejprve vynaložit a poté je nárokovat od státu zpět. Nyní hradí spolu s měsíční splátkou leasingu či úvěru pojistné, které je zcela osvobozené od DPH.

Sdílet

U komodity osobních automobilů nebyla dosud daň z přidané hodnoty připočítávána, u ostatních komodit byla připočítávána pouze plátcům DPH. Novinka se tedy týká podnikatelů – plátců DPH, kteří uzavřou leasing či úvěr na užitkový nebo nákladní automobil, autobus, motocykl, stroj nebo zařízení.

ČSOB Leasing nabízí ke svým finančním produktům možnost výběru komplexního pojištění vozidla nebo stroje a zařízení a jeho úhradu v měsíčních splátkách. Jedná se o všechny druhy pojištění – havarijní pojištění, příp. strojní pojištění, povinné ručení, pojištění schopnosti splácet a další doplňková pojištění nabízená k leasingu nebo spotřebitelské­mu úvěru.

S ČSOB Leasing může zákazník získat velmi výhodné sazby pojištění, rozšířené pojistné krytí a další bonusy. Havarijní pojištění má neměnné sazby po celou dobu trvání leasingové či úvěrové smlouvy. Zákazník má možnost uzavřít i povinné ručení s fixní sazbou a vyhne se tak riziku zvýšení pojistného v průběhu trvání smlouvy.

„Uzavření konkrétního pojištění je pro zákazníka rychlé, komfortní a pojistné je zahrnuto do splátek leasingové nebo úvěrové smlouvy a umožňuje tak měsíční splátky pojistného. Toto zákazníkovi šetří časovou hodnotu peněz, ale i veškeré starosti, které by měl se sjednáním a s placením jím sjednané samostatné pojistky,“ řekl jednatel společnosti ČSOB Leasing pojišťovací makléř Jan Starý. „Nyní přicházíme s dalším zlepšením našich služeb a díky pojištění bez DPH šetříme peníze našich zákazníků,“ doplnil Jan Starý.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).