Hlavní navigace

ČSOB jako první na trhu staví pojištění na výnosu zajištěného fondu

Do české bankovní sítě přichází dosud nevyužívaný produkt, který zajímavě kombinuje kapitálově garantovanou investici a pojistnou ochranu. Od pondělka 16. února ho budou pobočky ČSOB nabízet pod obchodním názvem ČSOB Spořící program Maximal Invest. S ním lze investovat do stále oblíbenějších zajištěných fondů a současně být pojištěn pro případ vážné zdravotní komplikace. Investiční horizont fondu je vzhledem k pojištění života o něco prodloužen, na osm let, stále však respektuje většinové přání české populace nemít našetřené prostředky dlouhodobě nedostupné. Vyvážením delšího horizontu je v případě Maximal Investu garance zhodnocení vložených prostředků až 48 procent během osmi let a samozřejmě i zajímavé pojistné plnění v případě invalidity následkem úrazu. Zajištěný fond, na němž je bankopojišťovací produkt postaven, zaručuje i při nepříznivém vývoji kapitálových trhů 25% zhodnocení hodnoty podílů (vkladu).

Sdílet

Maximal Invest patří ke spořícím programům s jednorázově vloženým pojistným. Je vhodný zejména pro klienty žádající pojištění v kombinaci se zajímavým investičním produktem. Klientův vklad v minimální výši 50 tisíc korun je investován do nákupu podílových listů zajištěného fondu ČSOB Světový Click+ 7. Ten svým podílníkům garantuje zhodnocení, které převyšuje současné úročení bankovních vkladů. Maximal Invest umožní v případě invalidity následkem úrazu výplatu hodnoty pojištění a navíc další plnění ve výši vkladu klienta. Není náhodou, že ČSOB jako první v ČR vyvinula produkt, který propojuje pojištění s investicí právě do zajištěného fondu. V oblasti zajištěných fondů pro drobné klienty máme na trhu výsadní postavení a největší zkušenost. Maximal Invest ukazuje, že potenciál těchto fondů dosud nebyl na zdejším trhu plně využíván, domnívá se mluvčí ČSOB Milan Tománek.

Maximal Invest se bude prodávat v období od 16. února do 14. května 2004. Během osmiletého investičního období je však možné čerpat část naspořených prostředků. Pro některé zájemce bude zajímavé, že volba dědice, kterému lze v případě úmrtí pojištěněného vyplatit pojistné plnění, je zcela na klientovi. Výplata této částky navíc není součástí dědického řízení a nepodléhá dědické dani ani dani z výnosu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).