Hlavní navigace

ČSOB iniciovala sérii seminářů o možnostech financování malých a středních podniků ze zdrojů EU

Pro letošní jaro, kdy ČR vstupuje do EU, iniciovala ČSOB soubor seminářů na téma Financování malých a středních podniků (MSP) v podmínkách Evropské unie iniciovala ČSOB. Semináře jsou součástí dravé strategie ČSOB vůči malým a středním firmám, která se např. loni projevila nárůstem úvěrů pro malé podnikání v rozsahu 5 miliard korun. Semináře jsou určeny pro drobné podnikatele a živnostníky v regionech. Banka chce podnítit dlouhodobý dialog s touto zajímavou skupinou klientů, tentokrát na téma přístup k financování po vstupu Česka do EU. Jednotlivá témata se dotknou možnosti bezplatného poradenství pro malé a střední podniky, způsobu a významu ratingu MSP, financování tohoto segmentu z pohledu bank, alternativního financování (např. vstupem investora, factoringem či leasingem) a možnostmi, jak získat prostředky ze strukturálních fondů EU.

Sdílet

Cílem projektu je informovat podnikatele o dostupných možnostech financování jejich podniku a především o tom, jak je vhodné jednotlivé alternativy kombinovat a správně načasovat jejich využití v životním cyklu podniku, sdělil jeden z přednášejících Aleš Pospíšil, ředitel financování malých a středních firem v ČSOB.

Semináře budou probíhat v jednotlivých regionech od 25. března do 8. června 2004, postupně v Teplicích, Plzni, Mělníku, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Ostravě a Brně – přesný přehled míst je uveden v tabulce.

Semináře
Místo Datumy konání Místo konání
Teplice 25.3.2004 čtvrtek hotel Prince de Ligne
Plzeň 6.4.2004 úterý prostory HK, externí *
Mělník 22.4.2004 čtvrtek hotel Ludmila
České Budějovice 6.5.2004 čtvrtek prostory HK
Hradec Králové 20.5.2004 čtvrtek hotel Černigov
Ostrava 3.6.2004 čtvrtek hotel Atom
Brno 8.6.2004 úterý prostory HK, externí *

*) bude upřesněno

Nad seminářem zpravidla převzali záštitu primátoři či starostové zmíněných měst. Generálním partnerem projektu je ČSOB. Dalšími partnery jsou Hospodářská komora, CCB, ČSOB Leasing, OB Heller, CEAG a Czech Invest, kteří také na semináře vysílají své přednášející.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).