Hlavní navigace

ČSOB a Poštovní spořitelna uvedly embosovanou kartu s čipem

ČSOB a Poštovní spořitelna uvedly v prosinci na trh embosované karty s čipem. Ty znamenají další zvýšení bezpečnosti peněz klientů. ČSOB i Poštovní spořitelna jsou leaderem na trhu čipových karet, jejich klienti jich vlastní více než 1,3 milionu – nejvíce na trhu.

Sdílet

Čipová technologie přináší klientům větší bezpečí při placení kartou nebo výběrech z bankomatů. „V České republice je vydáno přes dva a půl milionu čipových karet. V současnosti vedeme 1,3 milionu čipových elektronických karet, což je suverénně nejvíce na trhu. Je proto logické, že chceme čipovou technologii rozšířit na celé portfolio kartových produktů, tedy i embosované karty,“ uvedl Pavel Prokop, ředitel útvaru Karty ČSOB.

„Jako první mohou klienti ČSOB a Poštovní spořitelny získat s čipem embosovanou kartu VISA Business. V lednu ji pak budou následovat další embosované karty VISA,“ doplnil Pavel Prokop.

Embosované karty asociace MasterCard budou moci klienti ČSOB a Poštovní spořitelny využít v průběhu prvního pololetí roku 2007.

Vedle karet využívají čipovou technologii už všechny terminály ČSOB v obchodech a všechny bankomaty ČSOB.

V oblasti platebních karet patří ČSOB a Poštovní spořitelna k největším inovátorům na trhu. V České republice byla historicky první čipovou kartou Maxkarta Poštovní spořitelny uvedená na trh v roce 1998 se třemi aplikacemi: identifikací na poště, standardními platebními funkcemi a elektronickou peněženkou. V tuto chvíli je Maxkarta jedinou multifunkční platební kartou na trhu.

Jako první uvedly ČSOB a Poštovní spořitelna na českých trh službu CashBack, která umožňuje výběr hotovosti při placení kartou za nákup. Tím se dramaticky rozšířila možnost využití karet pro klienty obou bank. Nyní mohou vybírat hotovost vedle 586 bankomatů ČSOB/PS i na 2500 pokladnách supermarketů Albert a hypermarketů Hypernova. CashBack mohou využít všichni držitelé karet ČSOB a Poštovní spořitelny – embosovaných i elektronických, debetních i kreditních, VISA (včetně VISA Elektron) i MasterCard (včetně Maestro). Navíc, CashBack je pro klienty zcela zdarma.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).