Hlavní navigace

Česká spořitelna poradí klientům jak dobře pravidelně spořit a investovat

Česká spořitelna od 1. července 2009 klientům komplexně poradí se zhodnocením finančních prostředků. Konzultace o rozložení peněz přináší nový Program spoření a investování – klient získá nastavení pravidelného spoření a investování tak, aby měl v pravý čas potřebnou částku a to vše za podmínky maximálního využítí produktů se státními benefity. Novinkou je také Šikovné spoření České spořitelny, které klientům nabízí možnost pravidelného spoření, výhodné zhodnocení a okamžitou likviditu.

Sdílet

Finanční poradenství je služba, po které klienti dlouhodobě volají. Absenci podobné služby potvrzují také výzkumy, například podle České bankovní asociace se téměř 50 % občanů neorientuje ve finančních produktech. Proto pro nás byla příprava Programu spoření a investování v posledním roce prioritou, vysvětlil Martin Techman, ředitel úseku rozvoj obchodu České spořitelny.

Program spoření a investování řeší 4 základní oblasti – optimální finanční rezervu (Rezerva), lepší zhodnocování peněz (Přání), zachování klientovi životní úrovní úrovně i do budoucna (Budoucnost) a optimální zabezpečení klienta i jeho rodiny (Zajištění). Klienti díky programu získají ideální krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé řešení, které zajistí potřebné peníze v dané chvíli a zhodnotí veškeré státní příspěvky. Finance rozloží do konkrétních spořících a investičních produktů na základě rozboru klientovy současné finanční situace, přání a plánů do budoucna (Šikovného spoření, stavebního spoření, Sporoinvestu, penzijního připojištění či životního pojištění FLEXI). Program spoření a investování je určen klientům s majetkem do 400 000 Kč.

Novinkou a součástí Programu spoření a investování je také Šikovné spoření, nový depozitní pásmový produkt pro pravidelné spoření. Jeho hlavní výhodou je nabídka lepšího zhodnocení v kombinaci se 100% likviditou . Peníze klient může kdykoli vybrat až do hranice minimálního zůstatku na účtu. Úročení se pohybuje v rozmezí 1% až 3,2 % podle dosaženého pásma. Šikovné spoření má 9 pásem, pravidelným spořením tak klient získává s přestupem do vyššího pásma lepší úrokovou sazbu až do maximální hranice 300 tis. Kč. Výši „startovací“ úrokové sazby klient může sám ovlivnit také mimořádným vkladem, který může vložit ve lhůtě 25 pracovních dnů po založení účtu. Nový produkt má dvě varianty – Šikovné spoření pro nižší částky a Šikovné spoření PLUS pro spoření vyšších částek.

Finanční poradenství nabízí Česká spořitelna již více než rok také klientům s majetkem nad 1 mil. Kč prostřednictvím Osobního finančního plánu. Ten je oproti Programu spoření a investování rozšířen především o více možností investování včetně investičního poradenství. Osobní finanční plán nabízí dlouhodobé finanční plánování a řešení šité na míru podle potřeb klienta. Klientům s majetkem nad 5 mil. Kč nabízí ČS služby privátního bankovnictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).