Hlavní navigace

ČS má další ESPA zajištěný fond, bude vázaný na nový index NTX

Nový fond ESPA-ČS zajištěný fond 10, který uvádí Česká spořitelna na trh od 3. 10. 2005, nabízí možnost participace na vývoji hodnoty indexu New Europe Blue Chip (NTX). Pro investory je atraktivní zejména kombinace výnosového potenciálu indexu a zajištění investice.

Sdílet

Masivní zájem klientů o ESPA zajištěné fondy České spořitelny nás motivuje k urychlenému uvádění nových fondů s výnosem vázaném na velmi atraktivní podkladová aktiva – v tomto případě nový akciový středoevropský index NTX, uvedl Daniel Heler, člen představenstva ČS.

Dosavadní vývoj akciových trhů velmi pozitivně ovlivnil zhodnocení a výnosy ESPA zajištěných fondů vázaných na akciové indexy. ESPA-ČS zajištěný fond 10 nabízí možnost participace na vývoji 30 největších a nejlikvidnějších akcií na trhu střední Evropy. Investoři se podílejí na procentuelním nárůstu čtvrtletně zjišťovaného průměru NTX oproti počáteční srovnávací hodnotě participací ve výši 58 %. Současně je hodnota původně vloženého kapitálu zajištěná ze 100 %. Výnos fondu je závislý na vývoji indexu NTX . Po skončení pětileté doby trvání fondu je maximální výnos až 25 %.

ESPA-ČS zajištěný fond 10 je určen na uložení peněz po dobu pěti let. Nákup podílových listů není podmíněn žádnými vstupními poplatky, což u zajištěných fondů není obvyklé, a umožňuje prvotní investici už od 5 tisíc Kč. ESPA-ČS zajištěné fondy jsou otevírány na přesnou dobu trvání fondu a jejich nákup je časově omezen.

Na vývoji New Europe Blue Chip Indexu mohou participovat i investoři, kteří preferují vyšší výnos a to prostřednictvím certifikátů a warrantů společnosti brokerjet ČS. Například NTX Indexové certifikáty umožňují 100% participaci na vývoji hodnoty indexu, na druhé straně NTX Warranty, které mohou být použity i k zajištění (hedgingu), jsou vhodné pro velmi agresivní investory, kteří využívají pákový efekt.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí FSČS

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).