Hlavní navigace

Commerzbank poprvé za dobu existence pobočky v České republice nabídne své produkty formou veřejného úpisu

[Tisková zpráva] Commerzbank poprvé za dobu existence pobočky v České republice nabídne své produkty formou veřejného úpisu. Jde o akciový dluhopis Plus s úrokem šest procent ročně.

Sdílet

Upisovací období začíná 7. února 2011 a trvá do 25. února 2011, 16 hodin. Splacení nominální hodnoty je závis-lé na vývoji indexu EURO STOXX50 do dne splatnosti, kterým je 2. březen 2012. Index EURO STOXX50 obsahuje 50 nejvýznamnějších společností eurozóny.

„Bude to první veřejná nabídka za dobu existence naší pobočky v Česku a může nám kromě jiného poskytnout zajímavá data. Může například přijít výrazná odezva z internetu, kde je Commerzbank na rozdíl od sesterské mBank mnohem konzerva-tivnější, což by mohlo do budoucna změnit další směřování banky v komunikaci s klienty a veřejností,“ říká Alena Štefaňáková, ředitelka Private Banking v pražské pobočce Commerzbank.

Minimální výše investice je pět set tisíc korun při minimálním celkovém objemu aktiv ve výši tří milionů korun. Akciový dluhopis Plus nabízí vysoký úrokový výnos, který bude připsán nezávisle na vývoji kurzu podkladového aktiva – akciového indexu EURO STOXX50. Splacení nominální hodnoty je závislé na vývoji indexu EURO STOXX50. Akciový dluhopis Plus obsahuje takzvanou bariéru nižší, než je základní cena, kvůli které je umožněna výplata nominální hodnoty i v případě, že se kurz pod-kladového aktiva nachází ke dni ohodnocení pod základní cenou. Pouze pokud bude bariéra v době do splatnosti dotčena nebo prolomena, bude vyplacena hodnota od-povídající vývoji indexu.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).