Hlavní navigace

ČLFA se stala 1. května 2010 členem EU Federation for Factoring & Commercial Finance

[Tisková zpráva] Česká leasingová a finanční asociace je od 1. května členem Evropské federace factoringového a komerčního financování (EUF). Vstupem do této v Evropě uznávané organizace ČLFA potvrdila důležitost factoringu jako moderního a flexibilního způsobu financování firem.

Sdílet

Ve světě je factoring běžně využíván vedle klasického úvěru jako další standardní způsob financování provozních potřeb. V období hospodářské nestability navíc plní úlohu finančního partnera firem v oblasti krytí rizik.

„Od vstupu do EUF očekáváme zlepšení vzájemné informovanosti o vývoji legislativy a připravovaných opatření v oblasti factoringu na úrovni EU i v jednotlivých členských státech unie,“ uvedl Lubomír Civín, člen představenstva ČLFA. „Dále pak reprezentaci odvětví vůči tvůrcům unijní politiky v oblasti factoringu, vzájemnou koordinaci národních asociací při prosazování a sjednocování legislativy a odbourávání překážek jeho růstu, ale i podporu vzdělávacích, marketingových a dalších aktivit umožňujících další rozšíření tohoto progresivního segmentu financování průmyslu,“ doplnil Lubomír Civín.

Factoringové společnosti s vedoucím postavením na našem factoringovém trhu jsou od roku 2006 členy ČLFA.      V rámci zaměření na podporu nebankovních finančních produktů tato asociace zajišťuje i sběr a vyhodnocování informací o vývoji factoringového trhu, prosazuje společné zájmy factoringových společností při zkvalitňování legislativy a podporuje informovanost veřejnosti prostřednictvím médií o využitelnosti a výhodách factoringu, o způsobech jeho fungování a výsledcích, které přináší  tato moderní metoda financování podnikatelských subjektů.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).