Hlavní navigace

Chat: biopotraviny na našem stole

Víme, co jíme? Jak vybrat potraviny, které jsou našemu organismu prospěšné? Které výrobky mohou mít označení bio? Takové otázky si klade nejeden spotřebitel. Proto Sdružení obrany spotřebitelů České republiky (SOS) věnovalo tentokrát svůj pravidelný chat právě biopotravinám.

Sdílet

Hostem chatu, který se koná ve čtvrtek 17. února od 14 do 15 hodin na adrese www.chat.spotrebitele.info bude Ing. Tomáš Zídek, pracovník Výzkumného ústavu zemědělské ekonomiky.

Biopotraviny si stále častěji nachází místo v našem jídelníčku. O to častější jsou proto dotazy spotřebitelů, jestli všechno, co o biopotravině říká prodávající, anebo co je uvedeno na obalu, je skutečně pravda, a jestli někdo tuto pravdivost kontroluje, říká František Lobovský, předseda Republikového výboru SOS, a dodává: Cena bohužel zůstává pro české spotřebitele základním kritériem při výběru zboží. V souvislosti s biopotravinami to platí rovněž. Mnohé rodiče určitě zajímá, jestli by šlo nabízet biopotraviny například pro školy levněji. Proto jsme se rozhodli uspořádat druhý letošní chat právě na téma biopotraviny.

Sdružení obrany spotřebitelů České republiky pravidelně pro své chaty vyhledává témata, jež veřejnost podle signálů SOS zajímají, a zve si jako hosty specialisty, kteří mohou dát zasvěcenou odpověď na otázky účastníků internetové besedy na serveru Svět spotřebitelů (www.spotrebitele.info). SOS uvítá návrhy témat chatu, které spotřebitelé považují za zajímavé a aktuální.

Ivana Picková
public relations

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).