Hlavní navigace

Čeští obchodníci již od veřejnosti obdrželi více než 10 tisíc známek

Již 10 366 známek za první měsíc udělili českým obchodníkům zákazníci v hlasování veřejnosti, které je součástí ocenění GE Money Multiservis Obchodník roku 2008. První místo v kategorii „Cena veřejnosti“ by k 27. 6. obdržela společnost Globus, na druhém místě by se umístil Hornbach a na třetí příčce pak Globus Baumarkt. Hlasování probíhá prostřednictvím SMS a na internetových stránkách. Letos poprvé je spojeno s podporou Nadace Terezy Maxové formou příspěvku za každou udělenou známku.

Hlasování veřejnosti na internetu a prostřednictví SMS bylo spuštěno 1.června 2008 a bude pokračovat ještě téměř 3 měsíce, tedy do 30. září 2008. Veřejnost tak přímo rozhodne o vítězi jedné z kategorií soutěže GE Money Multiservis Obchodník roku 2008, a to konkrétně o udělení titulu „Cena veřejnosti“.

Veřejnost může hlasovat jednak pomocí SMS zpráv zaslaných na telefonní číslo 900 06 06 ve tvaru OR Jméno obchodníka známka (například: OR OBCHOD 1), ale také prostřednictvím internetových stránek soutěže www.obchodnik-roku.cz. Každý týden pak bude vylosován jeden výherce, který v daném týdnu hlasoval. Ten pak získá mobilní telefon od společnosti Telefonica O2. V letošním roce jsou také připraveny ceny dvoutýdenní. Opět ze všech hlasujících, kteří oznámkovali alespoň jednoho obchodníka v uplynulých 14 dnech, bude vylosován jeden výherce. Ten získá notebook IBM Lenovo. Všichni hlasující jsou ještě na závěr zařazeni do slosování o hlavní cenu, notebook IBM Lenovo i mobilní telefon od společnosti O2.

Cena veřejnosti je v letošním roce také poprvé spojena s charitativní pomocí. Společnost GE Money Multiservis se rozhodla, že za každou udělenou známku prostřednictvím internetového formuláře přispěje 50 haléřu a za SMS hlas pak dokonce 3 Kč Nadaci Terezy Maxové. Podpoří tak projekt „Bav se a pomáhej“ určený mladým lidem, kteří vyrůstali v dětských domovech a nyní se chtějí aktivně zapojit do života své komunity. Šek na celkovou částku pro Nadaci Terezy Maxové bude předán na slavnostním vyhlášení výsledků ocenění 8. října 2008 v pražském divadle Hybernia.

Pořadí prvních deseti obchodníků k 27. 6. 2008

1. Globus
2. Hornbach
3. Globus Baumarkt
4. Albert
5. COOP
6. Baťa
7. OBI
8. Electro World
9. Deichmann
10. Shell