Hlavní navigace

České dráhy rozšiřují telefonický prodej jízdenek také na vlaky EuroCity a Intercity

České dráhy ode dneška rozšiřují telefonický prodej jízdenek také na spoje v kategoriích EuroCity a InterCity. Celkově je tak možné si zakoupit přes telefon jízdenku až na zhruba 60 spojů SC (SC Pendolino), EC a IC denně – a to z a do stanic na území České republiky. V případě spoje SC Slovenská strela také z a do stanic Bratislava hl. st. a Kúty ve Slovenské republice.

Sdílet

České dráhy spustily telefonický prodej jízdenek na vlaky SuperCity 1. srpna a zájem cestujících je vyšší než byla původní očekávání. Doposud bylo přes službu TeleTiket prodáno přibližně 500 jízdenek pro vlaky SuperCity za úhrnnou částku dosahující téměř 250 tisíc korun.

„České dráhy reagovaly zavedením služby TeleTiket na poptávku prokázanou marketingovými průzkumy, kdy až 25 % oslovených projevilo o tento produkt zájem. Jsou to zejména lidé cestující na služební cesty, velká část z nich jsou občané zahraničních států. Jejich počet se zvyšuje zejména v posledních týdnech, kdy po skončení prázdnin zaznamenáváme výrazný nárůst objednávek zejména v angličtině,“ doplňuje ředitel Odboru marketingu v osobní dopravě ČD Aleš Ondrůj.

Doposud bylo možné si zakoupit jízdenku telefonicky pro vlaky provozované pod produktovou značkou SC Pendolino. Ode dneška jsou to také spoje InterCity a EuroCity spojující například Prahu s Valašskem, Karvinou, Českým Těšínem, stejně jako všechny vlaky EC, IC jezdící mezi Ostravou, Olomoucí a Prahou a Děčínem, Ústím nad Labem, Prahou, Brnem a Břeclaví a další spoje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).