Hlavní navigace

České dráhy nabízí prázdninové slevy mladým lidem

České dráhy, a.s., nabídnou juniorům v létě levnější cestování. Přibližně od poloviny června do poloviny září nabídnou mladým lidem Junior pas LÉTO za 100 Kč. Ten umožňuje mladým lidem získat výrazné slevy pro všechny vnitrostátní a některé mezinárodní trasy. Mladí lidé s mezinárodní studentskou kartou ISIC mohou získat zvýhodněné síťové jízdenky. Výhodnější cestování během léta poskytnou České dráhy také u některých mezinárodních jízdenek.

Sdílet

Junior pas LÉTO

Sleva Junior pas LÉTO je určena pro všechny mladé lidi do 26 let bez ohledu na to, zda studují nebo jsou již zaměstnáni. Průkaz nabízí v době své platnosti výrazně levnější cestování na všech vnitrostátních linkách při použití 2. třídy a také u vybraných mezinárodních linek. Například při cestě na vzdálenost přes 100 kilometrů (např. trasa Praha – Pardubice, Praha – Tábor, Ostrava – Olomouc) je obyčejné jízdné 130 Kč, cestující s Junior pasem zaplatí jen 56 Kč (úspora 74 Kč). Tento průkaz umožňuje cestovat se slevou také na Slovensko a nabízí nákup levnějších jízdenek EURegio do vybraných míst v Rakousku (např. běžná zpáteční jízdenka EURegio Č. Budějovice  – Linz stojí cca 670 Kč, s Junior pasem léto pak cca 380 Kč). Průkaz Junior pas léto platí od 21. června do 20. září, jeho cena je 100 Kč a lze ho zakoupit již od 1. června. Karta Junior pas a Junior pas LÉTO nabízejí další výhody.

Zlevněné síťové jízdenky s mezinárodní studentskou kartou ISIC

Držitelé mezinárodních studentských karet ISIC mají možnost zakoupit si pro své cesty zlevněnou síťovou jízdenku, která platí na všech tratích Českých drah. Slevu mohou využít také zahraniční studenti. Výhodou síťových jízdenek je například možnost libovolně využívat vlakové spoje podle své potřeby, kdykoliv bez formalit přerušit jízdu nebo cestovat vlaky vyšší kvality (EuroCity a InterCity) bez příplatku. Dvoudenní síťová jízdenka stojí 400 Kč (obvyklá cena 580 Kč), týdenní stojí 590 Kč (obvyklá cena 810 Kč), měsíční jízdenka má cenu 1 890 Kč (obvyklá cena 2 700 Kč) a čtvrtletní lze koupit za 4 000 Kč (obvyklá cena 7 200 Kč).

Prázdninovým Rakouskem za necelých 20 Euro

Díky spolupráci Českých drah a Rakouských spolkových drah můžeme nabídnout v letošním létě mladým lidem do 26 let velmi výhodnou nabídku pro cestování a poznávání Rakouska – jízdenku Jugend Feriennetzkarte (Mládežnická prázdninová síťová jízdenka). V prodeji bude od konce června, cestovat s ní po Rakousku bude možné od 1. července do 31. srpna. 2005. Platnost jízdenky je jeden měsíc, během kterého lze cestovat po Rakousku vlaky společnosti ÖBB. Jízdenka opravňuje k cestě od pondělí do pátku od 8 do 24 hodin, v sobotu, v neděli a ve svátek (podle rakouských zákonů) lze cestovat bez omezení po celý den. Jízdenku lze v době platnosti využít pro opakované cesty do Rakouska. Jízdenky Jugend Feriennetzkarte si mohou zakoupit držitelé karty Z ve věku do 26 let a vlastníci Junior pasu a Junior pasu LÉTO. Pro cestující do 19 let stojí tato síťová jízdenka pro Rakousko 19,90 Euro (cca 600 Kč) a je platná po celou dobu prázdnin. Pro mladé lidi do 26 let stojí 39,90 Euro (cca 1 200 Kč) a platí maximálně 1 měsíc.

InterRail a EuroDomino – síťové jízdenky nejen pro prázdninové cesty

Pro letní prázdninové cesty po Evropě lze využít i celoroční síťové jízdenky InterRail, a EuroDomino, které jsou nabízeny mladým cestujícím do 26 let za zvýhodněnou cenu. Jízdenky platí pro železniční síť v určených zemích nebo v geografických oblastech zahrnujících více zemí, např. Rakousko, Švýcarsko, Německo a Dánsko. Při cestách do vzdálenějších zemí, například do Velké Británie, Portugalska nebo Irska lze tyto jízdenky výhodně kombinovat s leteckou dopravou. S nízko nákladovým leteckým dopravcem lze cestovat do takovýchto vzdálených destinací a následně je možné tyto země poznávat při cestách vlakem s jízdenkami zakoupenými v České republice za zvýhodněnou cenu. Například cena síťové jízdenky EuroDomino pro mladé lidi do 26 let pro pět libovolných dní pro cesty z období platnosti jízdenky 1 měsíc je pro Španělsko cca 3 600 Kč, Velkou Británii cca 4 000 Kč, Francii cca 4 700 Kč či Nizozemí 1 800 Kč. Cena jízdenky InterRail pro mladé lidi do 26 let pro cesty v zóně C zahrnující Rakousko, Švýcarsko, SRN a Dánsko pak stojí cca 4 800 Kč.

Podrobné informace o vnitrostátních slevách pro mladé lidi do 26 let lze získat v osobních pokladnách. Informace o mezinárodních slevách poskytnou ČD centra a mezinárodní pokladny. Informace o vnitrostátních i mezinárodních slevách lze vyhledat také na internetu: www.cd.cz.

Petr Šťáhlavský
Tiskový mluvčí, České dráhy, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).