Hlavní navigace

České aerolinie zrychlí odbavení cestujících v ekonomické třídě

České aerolinie (ČSA) zrychlí od 1. června odbavení pro část cestujících v ekonomické třídě. Cestující ekonomické třídy s flexibilními letenkami, které ČSA nově nabízejí pod označením Economy Premium, se budou moci odbavovat před letem na přepážkách určených dosud výhradně pro Business třídu. Zvýší se tak jejich pohodlí a také proces jejich odbavení bude rychlejší. Kapacita odbavovacích přepážek pro Business třídu je schopna lépe platící ekonomické cestující převzít bez jakéhokoli dopadu na plynulost odbavení business cestujících.

Sdílet

Cenový produkt Economy Premium zavedly ČSA od května spolu s novou přehlednější tarifní strukturou. V ní jsou jednotlivé tarify a typy letenek zařazeny do pěti kategorií podle možností, které letenky nabízejí. Cestující se tak setkávají s cenovými balíčky Business Premium, Business, Economy Premium, Economy a Value Special. Nový produkt Economy Premium je určen především pro ty, kdo potřebují flexibilní letenku s možností kdykoli ji zdarma překnihovat na jiný termín nebo zrušit.

Kromě plné refundace, tedy možnosti vrátit letenku bez stornovacích poplatků a možnosti kdykoli si také změnit termín odletu, nabízí Economy Premium členům věrnostního programu OK Plus možnost získání většího počtu mil, které by za stejný let obdržel cestující v běžném ekonomickém tarifu. Úplnou novinkou je od 1. června právě možnost odbavení na přepážce určené dosud výhradně pro Business třídu.

Cestujícím se tak zrychlí odbavení a mohou na letiště přicházet kratší dobu před odletem. Přesto stále České aerolinie doporučují všem cestujícím být na letišti 1,5 až dvě hodiny před odletem na evropských a tři hodiny na zaoceánských letech.

Výrazné zrychlení odbavení přinese cestujícím business třídy novinka, kterou České aerolinie připravují ve spolupráci s Letištěm Praha – tzv. Fast Track, tedy rychlý průchod letištěm. Nálepka, kterou dostanou na letenku všichni cestující Business třídy ČSA, jim zajistí přednostní odbavení na pasové a celní kontrole i při nástupu do letadla. Zrychlený průchod pražským letištěm budou moci cestující Business třídy ČSA využívat od letních měsíců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).