Hlavní navigace

České aerolinie zrychlí odbavení cestujících v ekonomické třídě

České aerolinie (ČSA) zrychlí od 1. června odbavení pro část cestujících v ekonomické třídě. Cestující ekonomické třídy s flexibilními letenkami, které ČSA nově nabízejí pod označením Economy Premium, se budou moci odbavovat před letem na přepážkách určených dosud výhradně pro Business třídu. Zvýší se tak jejich pohodlí a také proces jejich odbavení bude rychlejší. Kapacita odbavovacích přepážek pro Business třídu je schopna lépe platící ekonomické cestující převzít bez jakéhokoli dopadu na plynulost odbavení business cestujících.

Doba čtení: 1 minuta

Cenový produkt Economy Premium zavedly ČSA od května spolu s novou přehlednější tarifní strukturou. V ní jsou jednotlivé tarify a typy letenek zařazeny do pěti kategorií podle možností, které letenky nabízejí. Cestující se tak setkávají s cenovými balíčky Business Premium, Business, Economy Premium, Economy a Value Special. Nový produkt Economy Premium je určen především pro ty, kdo potřebují flexibilní letenku s možností kdykoli ji zdarma překnihovat na jiný termín nebo zrušit.

Kromě plné refundace, tedy možnosti vrátit letenku bez stornovacích poplatků a možnosti kdykoli si také změnit termín odletu, nabízí Economy Premium členům věrnostního programu OK Plus možnost získání většího počtu mil, které by za stejný let obdržel cestující v běžném ekonomickém tarifu. Úplnou novinkou je od 1. června právě možnost odbavení na přepážce určené dosud výhradně pro Business třídu.

Cestujícím se tak zrychlí odbavení a mohou na letiště přicházet kratší dobu před odletem. Přesto stále České aerolinie doporučují všem cestujícím být na letišti 1,5 až dvě hodiny před odletem na evropských a tři hodiny na zaoceánských letech.

Výrazné zrychlení odbavení přinese cestujícím business třídy novinka, kterou České aerolinie připravují ve spolupráci s Letištěm Praha – tzv. Fast Track, tedy rychlý průchod letištěm. Nálepka, kterou dostanou na letenku všichni cestující Business třídy ČSA, jim zajistí přednostní odbavení na pasové a celní kontrole i při nástupu do letadla. Zrychlený průchod pražským letištěm budou moci cestující Business třídy ČSA využívat od letních měsíců.