Hlavní navigace

České aerolinie zavedou v zimní sezóně nové spojení do Bordeaux a posílí lety do nejžádanějších evropských destinací

Koncem října vstupuje v platnost nový zimní letový řád Českých aerolinií (ČSA). Společnost v něm posílí frekvence letů především do nejžádanějších destinací v Evropě; například do Madridu, Amsterdamu, Bruselu nebo Moskvy. Úplnou novinkou bude zavedení linky z Prahy do francouzského Bordeaux s mezipřistáním v Mnichově, kterou budou České aerolinie nabízet šestkrát týdně. Zimní letový řád bude platný od 28. října 2007 do 29. března 2008. České aerolinie budou v době jeho platnosti létat do 108 destinací ve 43 zemích světa.

Sdílet

Novinky zimní sezóny 2007/2008
Nová linka Praha  – Bordeaux s mezipřistáním v Mnichově vznikne prodloužením dosavadního spojení Praha – Mnichov o úsek mezi Mnichovem a Bordeaux. Na spojení, které využívají především obchodníci, začnou České aerolinie nasazovat nové letouny Airbus s vyšší kapacitou. Z Prahy bude letadlo Českých aerolinií startovat denně kromě soboty v 18:00. V Mnichově bude přistávat po jedné hodině letu a dál do Bordeaux bude odlétat v 19:40. V Bordeaux bude letoun Českých aerolinií přistávat vždy ve 21:25. Zpět do Prahy se letadlo vydá následující den vždy v 6:30 ráno, s mezipřistáním v německém Mnichově se počítá v 8:15 a v Praze přistane v 9:55. Nové spojení začnou České aerolinie provozovat od 2. března 2008.

Posílení frekvencí do nejžádanějších destinací
Více frekvencí v porovnání se zimním letovým řádem 2005/06 nabídnou České aerolinie v období od října 2007 do března 2008 do nejžádanějších destinací jako je Madrid, Amsterdam, Brusel a Moskva. Čtvrtá denní frekvence na linkách do Bruselu, Amsterdamu a Madridu, kterou České aerolinie zavedly v letní sezóně, bude zachována také v době platnosti zimního letového řádu. Proti loňské zimě se tak nejvíce navýší kapacita právě na těchto třech linkách, které patří z obchodního hlediska k nejvýznamnějším v síti Českých aerolinií. Čtyři lety týdně přibudou také na další žádané lince do Moskvy. Frekvence budou přidány také na spojení do Boloně, Tallinnu či Skopje. Na nejžádanější linky nasadí České aerolinie nové letouny Airbus A320 s větší sedačkovou kapacitou.

Mezi nejvýznamnější trhy Českých aerolinií patří také Německo, kam společnost v zimním letovém řádu zvýší počet frekvencí na linkách do Düsseldorfu, Frankfurtu a Stuttgartu. Směrem na východ přibudou lety do Krakova, Bukurešti, Sofie, ale také do vzdálenějších destinací jako je Samara, Jekatěrinburg, Kyjev a Petrohrad. Společnost naopak zruší lety na londýnské letiště Stansted. Zachováno zůstane spojení na hlavní londýnské letiště Heathrow, což je v souladu se strategií firmy – nabízet spojení na hlavní letiště.

Cestující Českých aerolinií budou i v zimní sezóně moci využívat pohodlné internetové odbavení do velké části evropských destinací. Novinkou, která zpříjemní cestování hlavně cestujícím business třídy, je zrychlený průchod pražským letištěm tzv. Fast Track, který České aerolinie připravily ve spolupráci s Letištěm Praha. Výhodou je také jednodušší tarifní struktura Českých aerolinií, která usnadní cestujícím výběr nejvýhodnějšího typu letenky. České aerolinie myslí také na nejmenší cestovatele; při pobytu v letadle je zabaví nový dětský program Jetsters.

Charterové lety
Na charterových letech budou České aerolinie nadále nabízet tradiční zimní destinace jako je kubánské Varadero, venezuelská La Isla Margarita nebo La Romana v Dominikánské republice. Jako jediný dopravce v České republice nabízejí České aerolinie cestovním kancelářím lety do těchto vzdálených destinací bez mezipřistání. V Egyptě budou charterové lety Českých aerolinií přistávat v Hurghadě, Sharm El Sheiku a Tabě.

V letošní zimní sezóně budou České aerolinie přímo létat do 108 destinací ve 43 zemích. Celkem České aerolinie plánují v období od 28. října 2007 do 29. března 2008 uskutečnit téměř 31 000 letů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).