Hlavní navigace

České aerolinie nově nabízejí ve spolupráci s China Airlines spojení Prahy s Tchaj-pejí

České aerolinie zahajují další významnou spolupráci – s China Airlines, díky které nabídnou cestujícím plnohodnotné spojení České republiky s Tchaj-wanem. Od neděle 30. března obě společnosti zahájí tzv. code-sharovou spolupráci na lince z Prahy do Tchaj-peje s přestupem ve Frankfurtu. Tato vzájemná dohoda umožní cestujícím pořídit let z Prahy do tchajwanského hlavního města na jedinou letenku.

Sdílet

Díky nové spolupráci si cestující budou moci také načítat míle na účet svého věrnostního programu i za lety u partnerské letecké společnosti a na všech pravidelných linkách obou společností čerpat bonusové letenky. Členové věrnostních programů cestující v třídě Business a držitelé zlatých a platinových karet budou moci navíc využívat letištní salónky v Praze i Tchaj-peji.

První code-sharový let na této nové pravidelné lince se uskuteční 30. března z Tchaj-peje do Frankfurtu a dále do Prahy. Z Prahy let pod společným označením Českých aerolinií a China Airlines poletí poprvé 31. března 2008 do Frankfurtu a pak dál do Tchaj-peje. Sdílená linka bude létat pravidelně z Prahy v 7:20 hodin ráno s příletem do Tchaj-peje v 6:25 následujícího dne tchajwanského času. Z Tchaj-wanu pak bude pravidelně odlétat ve 23:15 hodin s příletem do Prahy v 10:30 následujícího dne. Cestující budou moci spojení využívat čtyřikrát týdně, a to v pondělí, středu, pátek a sobotu. Úsek z Prahy do Frankfurtu zajistí České aerolinie letounem Airbus A320, návazný let z Frankfurtu do Tchaj-peje pak China Airlines strojem Airbus A340.

“České aerolinie velmi oceňují spolupráci s China Airlines, jedním z hlavních asijských dopravců. Věříme, že zde existuje obrovský potenciál na cestování mezi Tchaj-pejí a Prahou, jak za obchodem tak i na dovolenou,” řekl viceprezident pro marketing a vývoj produktu Českých aerolinií Petr Pištělák. Vrchní viceprezident pro marketing China Airlines Su-Chien Hsieh ke spolupráci uvedl: „Věříme, že codesharová spolupráce Českých aerolinií a China Airlines poskytne nejen dobrou příležitost obyvatelům Tchaj-wanu poznat krásy Prahy, ale také pohodlnou leteckou přepravu českým cestujícím přes Tchaj-pej do Asie.“

Code-sharová spolupráce je vždy oboustranně výhodná. Nabídka obou společností se vzájemně doplňuje. V rámci code-sharové spolupráce s dvacítkou leteckých společností nabízejí České aerolinie v současnosti spojení do 80 destinací. Pro cestující jsou code-sharové lety výhodné například tím, že umožňují knihování celého směrování, tedy několika návazných letů s přestupy, prostřednictvím jediného kontaktního centra. Pro České aerolinie je významná zvláště code-sharová spolupráce na dálkových linkách, které přivážejí do Prahy cestující, z nichž velká část využije návazné lety Českých aerolinií dál po Evropě.

China Airlines

China Airlines nabízí lety do 68 destinací ve 25 zemích světa. Za rok 2006 byla China Airlines 21. největší leteckou společností na světě a osmou v Asii. Týdně realizuje více než 450 letů, z nichž převážná část se nachází v severovýchodní a jihovýchodní Asii, a slouží tak jako brána do tohoto zajímavého regionu. Důkazem toho je stále se rozšiřující code-sharová spolupráce China Airlines s dalšími leteckými společnostmi v regionu. V současné době China Airlines spolupracuje s Korean Air, Thai Airways, Vietnam Airlines, Garuda Indonesia, dále s Delta Airlines, Alitalií a nyní nově i s Českými aeroliniemi.

China Airlines také patří k největším poskytovatelům letecké nákladní dopravy, za rok 2006 se řadí na šesté místo ve světovém žebříčku a na čvrté mezi asijskými dopravci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).