Hlavní navigace

Česká spořitelna zakládá novou realitní REICO Investiční společnost ČS

Česká spořitelna (ČS) zakládá novou 100% dceřinou společnost - REICO Investiční společnost ČS, která bude spravovat realitní fondy pro drobné investory a kvalifikované investory. Působit na tuzemském trhu začne ve čtvrtém kvartálu 2006. V České republice jde o nový typ fondu, který je založen a spravován podle novely zákona o kolektivním investování.

Sdílet

„Ceny nemovitostí v ČR a ostatních zemích střední a východní Evropy jsou stále výhodné. Investice do podílových listů v realitních fondech poskytují relativně stabilní výnos nad úrovní dluhopisových fondů. Proto je novela zákona o kolektivním investování, která umožnila investovat do realitních fondů i malým investorům, dobrou zprávou pro nás i drobné investory,“ říká Kamil Kosman, ředitel úseku financování nemovitostí a hypoték České spořitelny.

Realitní fond je subjekt, který vlastní a spravuje portfolio nemovitostí za účelem dlouhodobého a stabilního dosahování zisků. Stejně jako fondy penzijní nebo podílové fondy, které investují do akcií a dluhopisů, podléhá dozoru a regulaci a veřejně prezentuje informace o svém hospodaření.

Výnosy nemovitostního fondu jsou generovány z nájmů a z očekávaného růstu hodnoty nemovitostí. Fond investuje do všech základních sektorů realitního trhu a jejich kombinací – kancelářských nemovitostí, nemovitostí na maloobchod, logistických areálů a nemovitostí industriálního charakteru, residenčních nemovitostí a hotelů. Investice je vhodným nástrojem diverzifikace investičního portfolia, protože vývoj hodnoty nemovitostí obvykle nekopíruje ekonomické cykly.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).