Hlavní navigace

Česká spořitelna vyplatí studentům prémii 10 000 korun ještě i letos

Tým ombudsmana České spořitelny doporučil vedení banky, aby zvážilo argumenty studentů a ukončilo tak nedorozumění kolem výše vyplácené prémie pro majitele účtu Sporostudent. Vzhledem k tomu, že banka považuje studenty za významnou skupinu svých klientů a záleží jí na dobrém vztahu k nim, vedení České spořitelny akceptovalo doporučení ombudsmana a rozhodlo o navýšení poskytované prémie na původních 10 000 Kč. Prémie bude v této výši vyplacena všem studentům, kteří ukončí studium s vyznamenáním a do konce roku 2003 o ni požádají.

Sdílet

Ombudsman České spořitelny zaznamenal v posledním období stížnosti studentů, kteří reagovali na snížení mimořádné prémie, poskytované bankou absolventům vysokých škol, jež ukončili studium s výbornými studijními výsledky. Tuto prémii Česká spořitelna snížila z 10 000 Kč na 1 000 Kč v únoru letošního roku.

Konkrétní výše mimořádné prémie nikdy nebyla součástí produktu Sporostudent a nebyla proto ani součástí smluvní dokumentace banky se studenty. Výše prémie tedy nebyla pevně stanovena. Někteří studenti však vyplácenou prémii chápali jako závazek banky učiněný v minulosti a při ukončení studia s výbornými výsledky prémii ve výši 10 000 Kč automaticky očekávali. Tuto domněnku sdělovali i ombudsmanovi České spořitelny. Oprávněnost svého tvrzení dokládali letákem z dob před privatizací banky, kde byla prémie uvedena. Na těchto letácích bylo vždy upozornění, že mají pouze informační charakter a jejich platnost je časově omezena.

Tímto vstřícným krokem chceme vyjádřit, že si studentů vážíme. Současně chceme ukončit vzniklé nedorozumění. I přes to, že na mimořádnou prémii 10 000 korun neexistuje žádný právní nárok, vyplatíme ji studentům podle podmínek, které platily do konce ledna 2003. Od 1. září tohoto roku doplatíme prémii i těm studentům, kteří již obdrželi odměnu 1 000 Kč. V letošním roce již nabízíme nový produkt, jehož výhody po dobu studia vysoce převyšují dosud vyplácenou mimořádnou prémii. Tyto výhody mohou okamžitě čerpat všichni studenti, nejen úzká skupina těch s tzv. červeným diplomem, uvedl Jiří Škorvaga, ředitel úseku Řízení obchodu České spořitelny.

Nový program Student+ si od dubna letošního roku sjednalo cca 45 000 studentů. Tímto kvalitním programem bude zcela nahrazen starý účet Sporostudent, který bude ke konci tohoto roku ukončen. Majitelé účtu Sporostudent mají možnost bezplatně přejít na nový program a čerpat jeho výhody. Prémii ve výši 10 000 Kč vyplatíme i studentům, kteří přešli na nový program Student+ a do konce tohoto roku splní podmínky pro výplatu prémie.

V rámci programu Student+ banka poskytuje zdarma tyto služby:

  • zřízení a vedení sporožirového účtu
  • vyhotovení měsíčního výpisu z účtu
  • zřízení a změna trvalých příkazů a povolení k inkasu
  • Servis 24 Telebanking a Internetbanking (ovládání účtu přes telefon a internet)
  • mezinárodní platební kartu (možnost získání slev při platbách u vybraných obchodníků)
  • zřízení a vedení kontokorentního úvěru až do výše 20 tisíc korun.

Prostředky na studentském účtu jsou úročeny dnes atraktivní úrokovou sazbou 1,6 %. Současně studenti získávají příspěvek na studentskou kartu ISIC ve výši 200 korun.

Součástí nového programu Student+ je i možnost sjednat si od 3. ročníku studia na vysoké škole hotovostní úvěr až do výše 80 tisíc korun, se splatností 10 let a s možností odkladu splátek až po ukončení studia. U těchto úvěrů není vybírán žádný poplatek za posouzení a zpracování žádosti o úvěr ani za vedení úvěrového účtu.

Externí komunikace
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).