Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává 12leté dluhopisy za 300 mil. Kč s kombinovaným výnosem odvozeným od koše akcií

Česká spořitelna, a.s. dnes vydává novou emisi dluhopisů typu „Equity Linked Notes“ s kombinovaným výnosem. Jde o specifický druh dluhopisu, jehož část je navázána na cenový vývoj akciových trhů. Jmenovitá hodnota jednoho dluhopisu je 1 000 000 Kč. Dluhopisy jsou splatné v roce 2017. Celkový objem emise dosahuje 300 mil. Kč. Dluhopisům byl přidělen ISIN CZ0003701045.

Sdílet

Tyto dluhopisy jsou poměrně složitým investičním nástrojem, jehož kombinovaný výnos je vytvářen ze čtyř složek: rozdílem mezi nižším emisním kurzem a jmenovitou hodnotou dluhopisů, dále základním a dodatečným úrokovým výnosem, které závisí na vývoji cen vybraných akcií a v neposlední řadě jiným výnosem, který se odvíjí od průměrné výkonnosti vybraného koše akcií, shrnuje hlavní odlišnost finančního instrumentu od běžných dluhopisů Daniel Heler, člen představenstva České spořitelny.

Nové dluhopisy garantují investorovi vyplacení 100 % jistiny dluhopisů v době jejich konečné splatnosti. Současně dávají možnost podílet se na výnosu z pozitivního vývoje cen vybraného koše akcií, dodal Daniel Heler.

Nová emise je určena pro profesionálního investora a není tedy určena pro prodej drobným investorům na pobočkách České spořitelny.

Od dnešního dne jsou dluhopisy kótovány na oficiálním volném trhu Burzy cenných papírů Praha, a.s. Prospekt dluhopisů, obsahující též emisní podmínky, pro danou emisi schválila Komise pro cenné papíry a je k dispozici v sídle České spořitelny a rovněž na jejích internetových stránkách www.csas.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).