Hlavní navigace

Česká spořitelna uvedla na trh ESPA-ČS zajištěný fond 17

Česká spořitelna dnes zahájila prodej podílových listů letos už šestého zajištěného fondu. ESPA-ČS zajištěný fond 17 (ZF 17) navazuje na úspěšný prodej ZF 15, který přinesl novinku v uzamykání výnosů už v šestiměsíčních intervalech a celkový výnosový strop na úrovni 50 %. ZF 17 dále nabízí bariéru poklesu ceny akcií pro uzamčení výnosu ve výši maximálně 69 %. Upisovací období začíná 10. července 2006 a potrvá do upsání celého objemu fondu, nejpozději však do 30. srpna 2006. Kromě zajištění plné návratnosti investované částky může fond poskytnout zhodnocení i při stagnaci nebo i mírném poklesu podkladových aktiv.

Sdílet

„Vyprodání celého třikrát navyšovaného objemu podílových listů ESPA-ČS zajištěného fondu 15 před skončením upisovacího období dokázalo, že zkrácení období pro uzamčení výnosů na šest měsíců investoři ocenili. Stejné podmínky jsme se proto ponechali i pro ESPA-ČS zajištěný fond 17. Očekáváme, že i tento fond vzbudí na trhu velký zájem,“ uvedl Martin Burda, ředitel úseku investičních produktů České spořitelny.

Výnos ZF 17 závisí na kursovém vývoji celkem 25 podkladových akcií. Na počátku každého sledovaného období se vychází ze závěrečných cen akcií ke dni startu fondu. Pokud cena žádné z vybraných akcií nikdy během příslušného období neklesne pod stanovenou bariéru, získává investor 5 % zhodnocení. Při poklesu jedné nebo více z vybraných akcií pod tento limit je zhodnocení nulové. Výnos za každé sledované období se uzamkne, což znamená, že se již nebude měnit. Uzamčené výnosy za 10 sledovaných období se na konci doby trvání fondu sečtou. Celkový výnos, který bude na konci doby trvání fondu vyplacen, může být nejvýše 50 % za 5 let (5 % za deset období). Minimální návratnost investice je 100 % výše vložené částky, nejnižší vklad činí 5 000 Kč.

Zajištěné fondy jsou vhodné pro investory, kteří požadují zajištění návratu vložených prostředků a mohou investovat v delším časovém horizontu. Česká spořitelna zahájila obchodování se zajištěnými fondy v březnu 2004 a za první dva roky prodala jejich podílové listy v hodnotě přesahující 4 miliardy korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).