Hlavní navigace

Česká spořitelna a KRNAP zahajují spolupráci

Spolupráci zahájila Česká spořitelna a Správa Krkonošského národního parku. Česká spořitelna v rámci své pomoci na úklid škod po orkánu Kyrill přispěje jednorázovou částkou jeden milion korun Správě Krkonošského národního parku na okamžitou a nejnutnější likvidaci následků orkánu. Česká spořitelna je připravena i k další vzájemné spolupráci na ozdravení Krkonošského národního parku.

Sdílet

Víkendové orkány napáchaly v Krkonoších škody velkého rozsahu. Podle posledních součtů poškodily více než 70 000 m³ dřevní hmoty. Jednotlivé zlomy či vývraty, ale i vývraty na rozsáhlých plochách postihly celé Krkonoše. Nejvíce však byly postiženy východní Krkonoše zejména lesní správy Horní Maršov, Pec pod Sněžkou, Černý Důl a Svoboda nad Úpou.

Práce na likvidaci kalamity započali pracovníci Správy KRNAP již na začátku tohoto týdne. „Za prioritní pokládáme nyní zprůchodnění hlavních tras, přičemž mnohdy využíváme nákladnou těžkou techniku. Největší práce nás čeká až opadne sníh,“ uvedl Radek Drahný, mluvčí Správy KRNAP. Odhad nákladů na zpracování kalamity a obnovu poškozených lesů je více než 33 milionů korun. V dalších letech je však třeba počítat s částkou cca 12 milionů korun ročně na postupnou rekonstrukci lesních porostů.

Česká spořitelna přispívá v rámci celé ČR na likvidaci škod po orkánu částkou 10 milionů Kč. Rychlá finanční pomoc je určena na úklid škod obcím, městům a neziskovým organizacím. Obce, města a neziskové organizace mohou od České spořitelny získat nenávratný finanční dar na úklid škod v konkrétním místě nebo objektu. O dar se mohou přihlásit tak, že vyplní jednoduchý elektronický formulář, který je od středy 24. ledna 2007 k dispozici ke stažení na stránkách www.csas.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).