Hlavní navigace

Česká pojišťovna nabízí na dovolenou nové pojištění opuštěné domácnosti

[Tisková zpráva] Do cestovního pojištění Globus přidala Česká pojišťovna pro letošní sezónu zcela nový a netradiční produkt – pojištění opuštěné domácnosti.

Sdílet

Jeho nedílnou součástí jsou asistenční služby, které turisté v zahraničí ocení zejména tehdy, kdy se v jejich domově přihodí pojistná událost a oni nebudou schopni na dálku zajistit její vyřešení. Asistenčních služeb měsíčně využívá zhruba 40 majitelů domácností a nejčastěji vyjíždějí k zabouchnutým dveřím, případům prosakování vody, závadám odpadů, protékajícím toaletám, ale i poruchám jističů, nebo topení. Výjimkou není ani zabezpečení ostrahy domácnosti po krádeži nebo živelné pohromě.

„Nové pojištění je určeno lidem, kteří nemají uzavřeno dlouhodobé pojištění domácnosti, a přesto si po dobu svého pobytu v zahraničí chtějí svůj opuštěný domov ochránit,“ uvádí ředitel odboru pojištění majetku ČP Jan Šepek. „Asistenční služba zorganizuje a uhradí náklady až do výše 10 tisíc korun na opatření, která zabrání zvětšování rozsahu škody, třeba zabezpečením otvorů, uzavřením přívodu vody, plynu… Nebo zajistí ostrahu bytu, který by například po živelní pohromě nebo násilném otevření zůstal nezabezpečen proti vstupu cizích osob,“ doplňuje Šepek.

Pojištění se vztahuje na veškeré vybavení domácnosti a její majitelé si mohou zvolit jeden ze čtyř limitů v rozpětí od 100 do 400 set tisíc korun a v jeho rámci jsou stanoveny dílčí limity pro věci zvláštní hodnoty, audiovizuální techniku, sportovní potřeby nebo pro asistenční služby. Právě ty jsou důležitou součástí, zvlášť v případě stavu nouze, kdy je bezprostředně ohroženo zařízení domácnosti. Pokud majitel bytu vzhledem ke svému pobytu v zahraničí není schopen situaci řešit vlastními silami, nebo  za pomoci rodiny či přátel, může využít právě tuto novou formu asistenční služby.

Pojištění opuštěné domácnosti se sjednává na dobu určitou a shoduje se s termínem cestovního pojištění. Výše pojistného je tak závislá na zvoleném limitu a délce dovolené, například pojištění u týdenní dovolené vyjde při limitu 100 tisíc korun na 170 Kč.

Česká pojišťovna je součástí Generali PPF Holdingu B.V., který působí ve 14 zemích střední a východní Evropy. Generali PPF Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva ve výši 14 miliard euro a poskytuje v regionu služby více než 10 milionům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v České republice v Praze. Generali PPF Holding B.V. je společný podnik Assicurazioni Generali (podíl 51 %) a PPF Group (49 %).Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).