Hlavní navigace

Česká pojišťovna byla úspěšná v anketě Pojišťovna roku

P r a h a (15. června 2004) - Dvě prvenství a čtyři druhá místa získala Česká pojišťovna v anketě Pojišťovna roku za rok 2003. Přední pozice tak zaujala ve všech šesti kategoriích soutěže. Do čtvrtého ročníku ankety se přihlásilo 38 pojišťoven, jejichž práci hodnotilo 136 makléřských společností.

Sdílet

První místo ČP obsadila v oblasti životního a úrazového pojištění a pojištění motorových vozidel. Druhou pozici zaujala jednak v hlavní kategorii Pojišťovna roku a dále také v kategoriích pojištění občanů, pojištění průmyslu a podnikatelů a v rámci spolupráce s makléři.

Těší nás, že jsme opět obsadili přední místa ve všech kategoriích, prohlásil náměstek pro zajištění a underwriting ČP Miroslav Matocha. Věřím, že díky novým systémům, které se nám dobře osvědčují, budeme za rok ještě úspěšnější.

Na rozdíl od loňského roku, kdy služby pojišťoven posuzovalo 112 firem, se letos této ankety zúčastnilo 136 makléřských společností, které hodnotily pojišťovací ústavy ve všech kategoriích. V rámci kategorie Specializovaný pojistitel se na čtvrté pozici umístila společnost ČP Zdraví.

Česká pojišťovna převzala společně s ostatními pojistiteli ocenění v průhonickém Kongresovém centru Floret.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem dosahujícím 39 procent. Spravuje 14,5 milionu pojistných smluv. Hlavním akcionářem České pojišťovny je společnost CESPO B.V. ze skupiny PPF. Podíl skupiny PPF na základním kapitálu ČP dosahuje 85 procent.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).