Hlavní navigace

Češi tráví zimní dovolenou aktivně: Každý čtvrtý si sjedná pojištění rizikových sportů

[Tisková zpráva] Každý čtvrtý klient si k cestovnímu pojištění u DIRECT Pojišťovny objednal připojištění SPORT PLUS, které je určeno lidem provozujícím rizikové sporty. Díky němu jsou lidé pojištění při lyžování, snowboardingu, rychlobruslení a mnoha dalších rizikových sportech.

Sdílet

Cestovní pojištění nabízí DIRECT Pojišťovna od října minulého roku a zájemci si jej snadno uzavřou telefonicky nebo na www.direct.cz. Nyní mohou klienti, kteří při žádosti o cestovní pojištění zadají také své telefonní číslo, získat poukaz na dva bezplatné měsíce povinného ručení, havarijního pojištění nebo pojištění domácnosti od DIRECT Pojišťovny.

„Podle výzkumu  DIRECT Pojišťovny se šest z deseti Čechů v rámci zimní dovolené nejvíce obává vážného zranění. DIRECT Pojišťovna jim proto nabízí připojištění rizikových sportů SPORT PLUS, díky kterému jsou pojištění také pro případ pojistné události vzniklé při provozování populárních zimních sportů,“ říká Radim Kavka, produktový manažer DIRECT Pojišťovny, a dodává: „DIRECT Pojišťovna navíc v rámci cestovního pojištění automaticky hradí náklady na záchranné a pátrací akce, a to až do limitu 300 tisíc Kč.“

Vedle připojištění rizikových sportů Sport plus si mohou klienti sjednat také pojištění extrémních sportů jako je horolezectví v rámci balíčku SPORT EXTREM. V případě, že bude nutné přivolat pomoc horské služby, nabízí DIRECT Pojišťovna jako automatickou součást cestovního pojištění také krytí takového zásahu až do výše 300 tisíc Kč. Tuto možnost ocení především turisté mířící na oblíbené slovenské Tatry, kde je zásah horské služby zpoplatněn a náklady za jeho uhrazení se pohybují v řádech desetitisíců korun.  

Téměř 90 % klientů, kteří si u DIRECT Pojišťovny uzavřou cestovní pojištění, stráví svoji dovolenou v některé z evropských zemí a v zahraničí pak průměrně zůstávají čtyři a půl dne. Lidé, kteří si sjednají pojistku s platností po celém světě, včetně USA, Austrálie a Nového Zélandu, zůstávají mimo ČR až sedmkrát déle, v průměru téměř 29 dní. Z dat DIRECT Pojišťovny také vyplynulo, že nejčastěji si cestovní pojištění sjednávají lidé ve věku kolem 30 let.

Výhoda je rychlé sjednání pojištění před cestou

Nespornou výhodou je možnost sjednat si cestovní pojištění v den odjezdu, a pokud nastanou nečekané komplikace při návratu, DIRECT Pojišťovna automaticky a bezplatně prodlouží pojištění léčebných výloh až o 7 dnů. Unikátní součástí cestovního pojištění od DIRECT Pojišťovny je Cestování bez obav. Pokud dojde v době, kdy je klient chráněn cestovním pojištěním od DIRECTu k pojistné události na jeho pojištěném majetku, uhradí DIRECT Pojišťovna za klienta škodu do výše spoluúčasti na majetkovém pojištění. Nezáleží přitom, zda má klient majetek pojištěn u DIRECTu či někde jinde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).