Hlavní navigace

Benefiční koncert "Aneta pro Světlušku"

Zpěvačka Aneta Langerová již potřetí zazpívá na podzimním benefičním koncertu "ANETA PRO SVĚTLUŠKU". Ve čtvrtek 22. listopadu jej živě odvysílá Česká televize na programu ČT 1 a Český rozhlas 1 – Radiožurnál. Spolu s patronkou Světlušky, Anetou Langerovou, zazpívají pro nevidomé paní Hana Hegerová, NO NAME a nevidomé děti, které Světluška podporuje v rozvoji talentu. Koncertem provede Saša Rašilov a nevidomá Alenka Schutová. V průběhu večera předá Světlušce symbolický šek generální partner projektu Světluška finanční skupina AXA. Koncert pořádá Nadační fond Českého rozhlasu a Agentura Art Shock.

Sdílet

I letos mohou diváci během koncertu posílat Světlušce dárcovské SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA na číslo 87777 a přispět tak lidem s těžkým zrakovým postižením. Cena jedné SMS je 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč. Po celý rok je také otevřeno sbírkové konto deset devítek: 99999 99999 / 0100.

„Benefičním koncertem vyvrcholí již 5. ročník tradiční sbírky Světluška pro nevidomé děti a dospělé. Koncert je poděkováním všem dobrovolníkům a dárcům, díky nimž může Světluška v průběhu roku svítit na cestu těm, kteří to nejvíce potřebují,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Martina Kaderková. Během přímého přenosu se diváci seznámí s tím, jak konkrétně pomohly peníze shromážděné v předešlém ročníku sbírky.

„Jsem rád, že finanční skupina AXA již druhým rokem podporuje tento skvělý projekt a může tak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují. Stejně jako v loňském roce i letos přispíváme částkou 2 miliony korun,“ řekl generální ředitel finanční skupiny AXA pro ČR a SR Petr Žaluda.

Loni se v rámci koncertu podařilo prostřednictvím zaslaných dárcovských SMS shromáždit téměř 2.500.000 korun. Spolu se vstupným a příspěvky na sbírkovém kontu tak mohl Nadační fond Českého rozhlasu rozdělit více než 3.000.000 korun – mimo jiné na mluvící počítače, optické lupy, osobní asistenci, vodicí psy a projekty, které pomáhají nevidomým žít kvalitnější živost.

Zakoupením vstupenky v předprodeji Divadla Archa v minimální výši 300 Kč přispějí návštěvníci do sbírky Světluška. Vstupenky v předprodeji v síti Ticketpro za 350 Kč (Světluška obdrží 315 Kč) a v den konání na místě za 390 Kč. Vstupenky jsou pouze k stání a cena vstupenky neurčuje místo v sále. Přímý přenos od 20,00 hod., vstup do sálu od 18,45 od 19,40 hod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).