Hlavní navigace

BAWAG Bank CZ a.s. partnerem projektu Konta BARIÉRY

BAWAG Bank CZ a.s. je jedním ze dvou partnerů charitativního projektu Nadace 77 a Konta BARIÉRY - celostátní dětské výtvarné soutěže nazvané „DĚTI MALUJÍ PRO KONTO BARIÉRY“.

Sdílet

Tato výtvarná soutěž zdravých a zdravotně postižených dětí ve věku 6 – 12 let je základem nového projektu „Stolní kalendáře Konta Bariéry“. „Stolní kalendáře“ navazují na projekty „vánoční a celoročně prodávané pohlednice a nástěnné kalendáře Konta Bariéry“, které sponzorují svými díly přední čeští výtvarníci. Projekt „Stolní kalendáře Konta Bariéry“ byl původně připravován k zahájení v roce 2006, avšak díky mimořádné vstřícnosti sponzorů, společností BAWAG Bank CZ a.s. a HELMA, se otevřela možnost zahájit realizaci projetu už v roce 2005.

Cílem projektu je, mimo jiné, propagace Nadace Charty 77 – Konta Bariéry, jednoho z nevýznamnějších neziskových subjektů v České republice, ve zvolené věkové skupině zdravých a handicapovaných dětí; současně se jedná o snahu posílit u zdravých dětí povědomí o tom, že je přirozené a že je možné různými způsoby pomáhat zdravotně postiženým vrstevníkům. Příjem z prodeje kalendářů bude věnován na nákup školních pomůcek pro zdravotně postižené děti; souběžným cílem je posilování vztahu dětí k výtvarnému projevu, podpora přirozené soutěživosti dětí a vyhledávání talentovaných dětí a jejich propagace.

Dne 27. červenece 2005 zasedala porota, která ocenila čtyři nejlepší kolekce (školy), čtyři nejlepší autory a vybrala 36 kreseb pro první stolní kalendář Konta Bariéry (2006); předsedou poroty byl Adolf Born; dalšími členy poroty Josef Paleček, Břetislav Pojar, Lucie Dvořáková a Kateřina Krejčí. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 7. října v 11 hod v kopuli BAWAG Bank CZ a.s. (Václavské nám. 40, Praha); v tomtéž termínu bude vyhlášen nový ročník dětské výtvarné soutěže „Děti malují pro Konto Bariéry“. Od září 2005 do března 2006 bude realizována zkušební putovní výstava nejlepších prací (předběžně na vybraných vlakových nádražích, na vybraných školách a ve vybraných podnikatelských centrech).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).