Hlavní navigace

AXA životní pojišťovna vstoupila do EF CZ

Koncem roku 2008 došlo k uzavření smluv o převodu obchodního podílu mezi společností AXA životní pojišťovna a.s. a dosavadními vlastníky 50 % obchodního podílu ve společnosti EF CZ, s. r. o. Každý z prodávajících převedl na společnost AXA obchodní podíl ve výši 25,5 %.

Sdílet

Na základě uvedeného převodu se společnost AXA životní pojišťovna a. s. stala vlastníkem 51 % obchodního podílu společnosti EF CZ.

Tento krok je součástí celosvětové strategie, kdy AXA posiluje obchodní distribuční sítě. AXA prosazuje koncept otevřené platformy, tzn., že partner nadále zprostředkovává služby i jiných finančních institucí tak, aby zůstal zachován klientský přístup, uvedl Tomáš Knebl, ředitel externího prodeje finanční skupiny AXA pro ČR.

Jednání se společností AXA probíhala na vysoce profesionální úrovni. Jsem velmi potěšen důvěrou, kterou naše společnost u světové pojišťovny získala. EF CZ jsme začali budovat na zelené louce před 5 lety. Zájem skupiny AXA o vstup do EF CZ je důkazem, že naše úsilí bylo úspěšné a smysluplné. Spolupráce se společností AXA je pro nás výzvou do budoucna, řekl Vlastimil Bezděk, jednatel EF CZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).