Hlavní navigace

AXA podala do ČNB žádost o povolení k provozování pojišťovací činnosti v oblasti neživotního pojištění

Finanční skupina AXA, která dosud v České republice nabízí produkty životního pojištění a penzijního připojištění, podala do České národní banky žádost o udělení povolení k provozování pojišťovací činnosti v oblasti neživotního pojištění.

Sdílet

„Povolení k zahájení činnosti je jedním z nutných kroků k naplnění naší ambice nabízet klientům produkty neživotního pojištění, kterou jsme oznámili již při vstupu skupiny AXA do České republiky v březnu letošního roku. S neživotním pojištěním bychom na trh chtěli přijít ve druhé polovině roku 2008,“ uvedl Petr Žaluda, generální ředitel skupiny AXA pro Českou a Slovenskou republiku.

AXA v České republice je součástí AXA Group – jedné z největších finančních skupin na světě. Na tuzemském trhu působí prostřednictvím penzijního fondu a pojišťovny. AXA životní pojišťovna má na českém pojišťovacím trhu stabilní pozici. Objem aktiv pod správou pojišťovny činil 30. září 2007 více než 5,2 miliardy Kč. Počet smluv AXA životní pojišťovny přesahoval ke stejnému datu 98 tisíc.

AXA penzijní fond spravoval k 30. září 2007 aktiva v hodnotě převyšující 31,6 miliardy korun. Udržuje si tak stabilně pozici jednoho z největších penzijních fondů na českém trhu. Celkově využívá jeho služeb téměř 600 000 klientů. Svým zákazníkům nabízí AXA také možnost investovat finanční prostředky do celkem 6 podílových fondů. Zákazníci si jejich prostřednictvím mohou zvolit finanční strategii přesně podle svých představ a možností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).