Hlavní navigace

AWD spolupracuje při vzdělávání svých pracovníků s odborníky z ESF MU

Poradenská společnost AWD Česká republika, která se primárně zaměřuje na poradenské služby pro bonitní klientelu, začala od září při vzdělávání svých pracovníků spolupracovat s odborníky z Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy Univerzity. Spolupráce je odbornostním vrcholem celého vzdělávacího systému společnosti AWD, která investuje ročně do vzdělávání svých 500 pracovníků částku přesahující 20 milionů korun (cca 4% obratu).

Sdílet

Komerční firmy v České republice hledají stále častěji v rámci svých vzdělávacích programů pro své pracovníky partnera mezi prestižními vysokými školami.

AWD je v Evropě synonymem kvality. Aby společnost úrovní svých služeb vyhověla velmi náročným požadavkům svých bonitních klientů, je nutné naše pracovníky neustále vzdělávat po celou dobu jejich kariéry u AWD, říká Ing. Michal Pyšík, generální ředitel společnosti AWD Česká republika, a dodává: Již nyní úroveň znalostí všech našich poradců výrazně převyšuje požadavky regulátora trhu ČNB, přesto chceme jít dále než ostatní a dát našim poradcům možnost tyto své znalosti dále prohlubovat. Uvědomujeme si také, že naše interní možnosti vzdělávání nejsou neomezené, proto jsme si jako partnera pro vzdělávání našich pracovníků vybrali jednu z nejprestižnějších ekonomických fakult ESF MU.

Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity se dlouhodobě řadí mezi nejlépe hodnocené ekonomické fakulty v České republice. V žebříčcích hodnotící ekonomické fakulty vysokých škol, které každoročně sestavují Lidové noviny ve spolupráci se společností SC&C, se ESF MU v uplynulých čtyřech letech umístila dvakrát na prvním a dvakrát na druhém místě.

Pro každou univerzitu je možnost spolupráce se známou společností s mezinárodním zázemím skutečnou výzvou a také výbornou vizitkou, hodnotí spolupráci doc. Ing. Martin Svoboda, Ph.D., děkan Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně, a dodává: Jsme potěšeni, že právě společnost AWD, evropská poradenská jednička, si naši fakultu vybrala jako svého partnera pro vzdělávání svých pracovníků. Naši odborníci pro AWD vytvořili unikátní vzdělávací program, v jehož rámci si pracovníci AWD doplní ty nejodbornější teoretické znalosti z oblasti ekonomie a financí.

Požadavky na poradce AWD se neustále zvyšují. Důvodem je zvyšující se finanční gramotnost obyvatelstva, rostoucí majetek českých domácností a zvyšující se tlak na ochranu spotřebitele ze strany EU. Permanentní vzdělávání je v AWD jedním z nejpodstatnějších faktorů pro zajištění vysoké úrovně poskytovaných služeb a jejich konkurenceschopnost na trhu. Pracovníci společnosti AWD také proto patří dlouhodobě k jedněm z nejlépe placených odborníků ve finanční branži. Průměrné platy poradců AWD se v roce 2008 pohybovaly ve výši 86 600 Kč měsíčně, vedoucích pracovníků pak 143 000 Kč měsíčně. Důkazem kvality poradenství AWD je také vítězství společnosti AWD Česká republika v prvním a největším testu kvality finančního poradenství, kde AWD porazila všechny renomované banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).