Hlavní navigace

Architekti v RSTS - Dialog současného bydlení

Raiffeisen stavební spořitelna se rozhodla podporovat mladé české architekty. Dne 6. října zahájila výstavní a přednáškový cyklus zaměřený na českou a rakouskou bytovou tvorbu.

Sdílet

Úvod třídílného cyklu je zaměřený na rodinné domy a představuje 15 aktuálních projektů. Vernisáž výstavy doprovodila přednáška Jakoba Dunkla z rakouského studia Querkraft. Akce je připravena ve spolupráci Centre for Central European Architecture, byla součástí týdne Designblok ´05 a výstava potrvá do 13.1. 2006.

Výstavní a přednáškový cyklus Architekti v RSTS – Dialog současného bydlení bude tématicky rozdělen – po první části věnované rodinným domů, přijdou na řadu bytové domy a nakonec i přístavby a nástavby. Cílem projektu je prezentace současného bydlení a přiblížení kvalitní architektonické produkce široké veřejnosti. Přínosem pro mladé české architekty bude setkání s významnými rakouskými kolegy a následná diskuse nad aktuálními problémy.

Součástí projektu Architekti v RSTS – Dialog současného bydlení je i tzv. Window Gallery. Pro prezentaci konkrétních architektonických návrhů je využito skleněné fasády u vstupu do centrály Raiffeisen stavební spořitelny na Koněvově ulici v Praze. Prezentace formou Window Gallery umožňuje bezprostřední kontakt kolemjdoucích i příchozích klientů s vystavenými projekty a zároveň funguje jako pozvánka do výstavních prostor v prvním patře.

Hlavní témata pro srovnání českého a rakouského prostředí zní:

  • Jaký je rozdíl mezi způsobem práce architektonických studií v ČR a v Rakousku ?
  • Liší se proces získávání zakázek ?
  • Čemu se mladí architekti ve své práci nejvíce věnují ?
  • Mají rakouští architekti více možností na poli veřejných investic než čeští ?
  • Do kterých architektonických odvětví se v obou zemích nejvíce investuje ?
  • Jaká je podpora bytové výstavby ?

Centre for Central European Architecture (CCEA) je prvním nezávislým centrem architektury v České republice. Jeho činnost byla zahájena v říjnu 2003. Hlavním záměrem CCEA je prezentace soudobé architektury a urbanismu v rámci zemí středoevropského prostoru. www.ccea-info.org

Výstavu podpořilo: Ministerstvo kultury ČR
Partneři projektu: Galerie Jaroslava Fragnera
Mediální partneři: Designblok ´05, ERA 21, Respekt, Kino Aero, Radio1, www.archiweb.czwww.e-architect.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).